Beklenen açıklama geldi: Süleyman Soylu'dan KPSS açıklaması!

Son birkaç gündür gündemde olan KPSS sınavı hakkında Süleyman Soylu tarafından açıklama geldi. Süleyman Soylu konu ile ilgili bilgilendirme yaptı. İşte detaylar...

Beklenen açıklama geldi: Süleyman Soylu'dan KPSS açıklaması!

Pazar günü girilen KPSS sınavının ardından sosyal medyada bazı kullanıcılar tarafından Yediiklim Yayınevi'nin düzenlediği deneme sınavlarında da aynı sorular olduğu iddia edilmişti. Bu iddiaların ardından oldukça önemli gelişmeler yaşanmaya başladı. Bu soruların gündem olmasının hemen ardından aynı gece ÖSYM başkanı Halis Aygün görevinden alındı.

Dün gece ise akşam saatlerinde Yediiklim Yayınevi'ne polisler tarafından baskın düzenlendi. Düzenlenen baskın sonucunda delliller aranmaya başladı. İncelemelerin başlatıldığı konu ile ilgili bugün ise Süleyman Soylu önemli açıklamalarda bulundu.

DEVLET İŞİNİN BAŞINDA!

Soruşturmanın sürdüğünü açıklayan Süleyman Soylu, "Bu konuyla ilgili adli soruşturma başladı. Çalışmalar sürüyor. Hem Devlet Denetleme Kurulu hem ardından Yükseköğretim Kurulu hem de Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ve talimatı ile birlikte de bizim Ankara Emniyet Müdürlüğü ekipleri bu konudaki çalışmalarını sürdürüyor. Devlet işinin başında" dedi.