BDDK Kredi Kartı Limitlerini Değiştirdiğini Duyurdu! Artık Temassız Ödemelerde Yeni Dönem Başlayacak!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BBDK), temassız özellikli kredi kartı limitlerini güncelledi. Bankalar ise bu karar sonrası harekete geçti!

BDDK Kredi Kartı Limitlerini Değiştirdiğini Duyurdu! Artık Temassız Ödemelerde Yeni Dönem Başlayacak!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BBDK), kartlı ödeme işlemlerinde salgın tedbirlerine binaen temassız ödeme limitlerinin 1 Şubat’tan itibaren 500 TL’ye yükseltilmesine karar verdiğini duyurdu. BDDK Türkiye Bankalar Birliği (TBB), Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) ve Bankalar Arası Kart Merkezi (BKM) yeni düzenleme hakkında bilgilendirildi.

Kredi kartı temassız ödeme limitlerinin artırılmasında, Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında, bankacılık sektöründe alınacak bazı tedbirler çerçevesinde limitlerin değiştirildiği belirlendi. Yeni düzenleme şubat ayından itibaren geçerli olacak. Bundan sonra temassız kart özelliğine sahip kişiler 500 TL limite kadar ödeme gerçekleştirebilecekler.

Kredi Kartı ile Temassız Ödeme Limitleri Yükseldi

BDDK tarafından ilgili kurumlara gönderilen yeni yazıda, daha önce 250 TL’ye çıkarılan temassız kartlı ödeme limitlerinin, 7 Mayıs 2021 tarihinde 350 TL olmasına karar verilmişti. Salgın sürecinin devam etmesi nedeniyle, salgınla mücadele kapsamında temassız kredi kartı ile ödeme işlemleri için yeni limit 500 TL olarak belirlendi.

1 Şubat 2022 tarihinden itibaren geçerli olacak yeni limitler sayesinde vatandaşların birçok alışverişte temassız ödeme ile daha hızlı ödeme gerçekleştirmeleri sağlanacak. Öte yandan gelen düzenleme sonrasında ise Türkiye’nin önde gelen banaklarından kredi kartı ile ödemelere ilişkin avantajlı birçok yeni kampanya duyurusu yapıldı.

Bankalar Kredi Kartı Kampanyaları ile Harekete Geçti!

BDDK’nın temassız ödeme işlemlerine yönelik düzenlemesi sonrasında birçok banka tarafından kredi kartı müşterilerine özel cazip kampanya fırsatları da sunulmaya devam ediyor. Sadece temassız ödeme işlemlerinde değil, mobil ödemeden internet alışverişlerine kadar birçok seçenek için cazip kampanyalar sunuluyor. İster online ödeme seçenekleri ile ister doğrudan temassız veya mobil ödeme yöntemleri ile vatandaşların kredi kartlarıyla yapacakları alışverişler daha da avantajlı hale getirildi.
Bankaların en avantajlı kredi kartı kampanyaları:
• Worldcard 75 TL’ye varan gıda marketi kampanyası.
• Axess 60 TL akaryakıt hediye kampanyası.
• Emeklilere özel 100 TL Bankakart lira.
• BP’de 40 TL’ye varan nonus akaryakıt kampanyası.