Başvurular Başladı: 2022 KPSS Lisans Geç Başvuru Ücreti Ne Kadar, Kaç TL?

2022 KPSS lisans başvurusunu kaçıran adaylar için geç başvuru süreci başladı. KPSS geç başvuru nasıl yapılır, geç başvuru ücreti ne kadar, kaç TL? Haberimizde.

Başvurular Başladı: 2022 KPSS Lisans Geç Başvuru Ücreti Ne Kadar, Kaç TL?

2022 KPSS Lisans başvuruları ÖSYM tarafından kılavuzun yayımlanması ile 24 Mayıs 2022 tarihinde başladı ve 6 Haziran 2022 tarihinde sona erdi. Başvuru süreci içerisinde çeşitli nedenlerden ötürü başvuru yapamayan adaylar için geç başvuru süreci başladı.

KPSS LİSANS GEÇ BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR KAÇ TL?

KPSS 2022 Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi, ÖABT sınavları için geç başvurular, 15 Haziran-16 Haziran 2022 tarihleri arasında yapılacak.

KPSS başvuru kılavuzunda sınav ücreti oturum başına 115 lira olarak belirlenmişti. Genel Yetenek - Genel Kültür oturumunda her bir oturum için 115 TL olan sınav ücreti, alan bilgisi sınavında ise her bir oturum için 80 TL olarak ödenmişti. Geç başvuru gününde ise adaylar, bu sınav ücretlerinin %50 fazlasını ödeyecek.

Başvurular Başladı: 2022 KPSS Lisans Geç Başvuru Ücreti Ne Kadar, Kaç TL?

Geç başvuru gününde başvuru yapan adaylar sınav ücreti ödemelerini ÖSYM üzerinden kredi kartı ya da banka kartı ile ödeyecek. Bankalardan ödeme yapılamayacak. Başvuru yaptığı halde sınav ücretini yatırmayan adayların başvuruları geçersiz sayılacak.

2022 KPSS LİSANS SINAVLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Genel yetenek genel kültür sınavı ve eğitim bilimleri testi 31 Temmuz’da, Alan bilgisi ise 6 Ağustos ve 7 Ağustos’ta, ÖABT ise 14 Ağustos'ta yapılacak.