Başvurular 27 Temmuz 10 Ağustos arası! KPSS puanıyla kamu personeli alınacak

Üniversite bünyesinde 70 KPSS puan şartıyla sözleşmeli memur alınacak. Alımlar için başvuru yapacak adaylar başvurularını 27 Temmuz ile 10 Ağustos tarihleri arasında yapacaklar.

Başvurular 27 Temmuz 10 Ağustos arası! KPSS puanıyla kamu personeli alınacak

Batman Üniversitesi Rektörlüğü bir duyuru ile sözleşmeli personel alımı yapacağını kamuoyuna duyurdu. Kurum KPSS puanı olan adayların başvuru yapabileceği ilan ile toplam 22 sözleşmeli kamu personeli istihdam edecek. Üniversite yapılacak personel alımları sonrası istihdam edilen personellerin nerede çalışacağına ilişkin ise üniversite birimleri ile bağlı işyerlerinin emrinde açıklamasında bulundu.

SÖZLEŞMELİ KAMU PERSONELİ ALINACAK

İlana başvuru yapacak adaylar için duyurulan 22 kontenjanda en fazla kadro; 8 kişi ile koruma ve güvenlik görevlisi kadrosuna olacak. 7 kişi ise destek personeli pozisyonunda temizlik alanında istihdam edilecek. Tekniker aşçı ve teknisyen aşçı yardımcısı kadrolarına 2'şer kadrodan 4 personel alınacak. Kurum ayrıca 1 Mimar ve 1 Gıda Mühemdisi ise 1 Programcı alımı yapacak.

KPSS Şartı

Batman Üniversitesi'nin ilan ettiği tüm açık kadrolar için KPSS şartı bulunuyor. Adaylar 2020 yılı KPSS'ye girmiş olmak ve en az 70 puan almış olmak kaydıyla başvuruda bulunacaklar.

Öğrenim Şartı

Adaylar alım yapılacak olan kadroların gerekliliklerine uygun lisans önlisans yada lise bölümlerinden mezun olmak zorundalar. Destek personeli, aşçı yardımcısı lise, aşcı ve güvenlik görevlisi ise önlisans düzeyinden istihdam edilecek. Diğer mimar mühendis ve programcı kadroları ise lisans düzeyinden olacak.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Başvuruda bulunacak olan adaylar gerekli tüm ortak koşullara da haiz olmaları durumunda başvurularını 27 Temmuz tarihinden itibaren yapacaklar. Memur alımları için son başvuru 10 Ağustos mesai bitimi olarak duyuruldu. Başvuru işlemleri için adaylar evrakları kuruma elden teslim edecekler yada posta yoluyla başvuru yapacaklar.