Bakanlık duyurdu: EKPSS tercih sonuçları ertelendi! 2022 EKPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

Geçtiğimiz dönem düzenlenen ve yakın zamanda da tercih dönemi sonlanan EKPSS ile ilgili yeni bir duyuru yapıldı. EKPSS tercih sonuçlarının ileri bir tarihte açıklanacağı ilan edildi. İşte 2022 EKPSS tercih sonuçlarına ilişkin haberin ayrıntıları…

Bakanlık duyurdu: EKPSS tercih sonuçları ertelendi! 2022 EKPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

Kamu kurum ve kuruluşlarında memur olarak istihdam edilmek isteyen engelli bireylerin başarı ile tamamlamak zorunda oldukları EKPSS, geçtiğimiz dönem içerisinde düzenlenmişti. Yakın zamanda puanları açıklanan ve geçtiğimiz haftalarda da tercih başvuru süreci sona eren EKPSS ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Sınav ile ilgili yaşanan gelişme, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından duyuruldu.

Daha önceden açıklanan sınav takvimine göre EKPSS tercih sonuçlarının bugün itibari ile açıklanması gerekiyordu. Ancak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının yapmış olduğu son dakika açıklaması ile birlikte, sonuçların ileri bir tarihte açıklanacağı bilgisi kamuoyu ile paylaşıldı. Peki, 2022 EKPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İlgili kurum yerleştirmeleri nasıl yapılacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklamıştı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından, daha önce yapılan engelli memur atama açıklaması şu şekildeydi: “Dezavantajlı ailelerimiz için destek paketimizi hayata geçiriyoruz. Engelli vatandaşlarımız için ilk kamu ataması 8 Şubat tarihinde yapılacak. Atamalar sonucunda her branştan 2 bin 927 engelli birey kamu kurumunda istihdam edilmiş olacak.”

EKPSS Tercih Sonuçları Ertelendi!

Kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilmek isteyen engelli bireylerin aylardır belki de yıllardır büyük bir özveri ile çalışmalarını yürüttükleri EKPSS, geçtiğimiz dönem içerisinde düzenlendi. Memur adayları, sınavdan kısa bir süre sonra açıklanan sınav puanları doğrultusunda, geçtiğimiz haftalarda kurum tercihlerini yaparak tercih başvurularını tamamladırlar.

Daha önce açıklanmış olan sınav takvimine göre bugün açıklanması beklenen 2022 EKPSS tercih sonuçları ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “8 Şubat tarihinde ilan edilmesi planlanan engelli vatandaşlarımızın kamu kurumlarına atama töreni, 17 Şubat tarihine ertelenmiştir.” Atamalarının gerçekleşip gerçekleşmediğini heyecan içerisinde bekleyen memur adayları, yapılan açıklama ile hayal kırıklığına uğradılar.

EKPSS Ataması Nasıl Yapılacak 2022?

EKPSS ataması için bireylerin KPSS puanı baz alınacaktır. Kişinin geçerliliği halen süren birden fazla EKPSS puanına sahip olması durumunda atama, yüksek olan puan baz alınarak yapılacaktır.