Bakanlık duyurdu, bu bayram cebinizden para çıkmayacak! 15 Temmuz ve Fatih Sultan Mehmet köprüsü ücretsiz!

Kurban Bayramı tatilinde merakla beklenen konular arasında yer alan köprü ve otoyollara ilişkin Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından açıklama geldi. Bakanlık duyurdu, bu bayram cebinizden para çıkmayacak! Bakanlık duyurdu, bu bayram cebinizden para çıkmayacak! 15 Temmuz ve Fatih Sultan Mehmet köprüsü ücretsiz!

Bakanlık duyurdu, bu bayram cebinizden para çıkmayacak! 15 Temmuz ve Fatih Sultan Mehmet köprüsü ücretsiz!

Bakanlık duyurdu, bu bayram cebinizden para çıkmayacak! 15 Temmuz ve Fatih Sultan Mehmet köprüsü ücretsiz! Kurban Bayramı tatilinde merakla beklenen konular arasında yer alan köprü ve otoyollara ilişkin Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından açıklama geldi. Her sene merakla beklenen gelişmeler arasında yer alan köprü ve otoyolların bayramda ücretsiz olup olmayacağı konusuna ilişkin bu sene açıklama geldi.

Vatandaşların istedikleri bölgelere ücretsiz ulaşım sağlayabilmesi ve bayramı memleketlerinde geçirebilmesi adına köprü ve otoyolları bayramda herkes tarafından kullanılabilecek. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından gelen açıklamalara göre aynı zamanda devletin işlettiği toplu taşıma hizmetleri de bedava gerçekleştirilecek.

Karar resmi olarak açıklandı!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından gelen açıklamalara göre ise bayram tatili sebebiyle Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) sorumluluğu altında yer alan otoyollar ile birlikte Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde ki geçişler 9 Temmuz Cuma'yı Cumartesi bağlayan gece olan 23:59'dan itibaren 12 Temmuz 2022 Salı günü saat 23:59'a akdar geçerli olacak. Gelen açıklamalara göre ise bu sene bayram tatilinde ki ücretsiz köprü ve otoyol ulaşımları "yap - işlet - devret" mantığında olan yerleri kapsamıyor.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü / Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ücretleri

  • Otomobil: 8,25 TL
  • Hafif ticari araç: 10,75 TL
  • 3 akslı her türlü araçlar: 23,25 TL
  • 4 ve 5 akslı her türlü araçlar: 46 TL
  • 6 ve yukarı akslı her türlü araçlar: 61 TL
  • Motosikletler: 3,25 TL