Bakan Yanık Talimat Verdi: Aile Bakanlığı'nda Görevde Yükselme Sınavı Açılıyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Bakan Derya Yanık'ın talimatıyla Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavı açacağını duyurdu. Sınavın 2022 yılının ikinci döneminde açılması bekleniyor.

Bakan Yanık Talimat Verdi: Aile Bakanlığı'nda Görevde Yükselme Sınavı Açılıyor

En son 2016 ve 2018 yıllarında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nda Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavı açılmıştı. 2018 yılında açılan sınavın ardından bakanlık personellerinin taleplerine rağmen yeni bir sınav açılmadı. Bakan Derya Yanık'ın talimatı neticesinde 2022 yılında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavı açılmasına karar verildi.

Aile Bakanlığı'nda personel alım sürecinin sona ermesinin ardından sınav açılacak. Bu sürenin 2022 yılının ikinci yarısına denk geleceği tahmin ediliyor.

BAKANLIK TÜM BİRİMLERE YAZI GÖNDERDİ

Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavına yönelik tüm işlemler, Personel Yönetim Sistemi üzerinden yapılacak. Sınav açıldığı zaman adayların başvuru sürecinde ve sonrasında mağdur olmaması için önemli bir uyarıda bulunuldu. https://personelportal.aile.gov.tr adresi üzerinden, çalışan personellerin tüm bilgilerinin eksiksiz ve doğru olduğunun kontrol edilmesi, eksik ya da yanlış olan bilgilerin güncellenmesi için tüm birimlere yazı gönderildi.

Özellikler personellerinin hizmet bilgilerinin detaylı bir inceleme sonrasında teyit edilmesi, eksik bilgiler varsa bunların ivedilikle düzeltilmesi gerektiği söylendi. Sistem üzerinde bilgileri eksik olan personelin, 2022 Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği başvurusu yapmasına sistem onay vermeyecek. Başvuru süreci başlamadan evvel tüm bu bilgilerin güncellenmesi gerekiyor.

SONRAKİ HABER