Bakan Vedat Bilgin'den EYT formül açıklaması geldi! Hangi formül devreye girecek? Son kararı Erdoğan verecek!

Türkiye'de milyonlarca vatandaşın merakla beklediği gelişmeler arasında EYT yasasına ilişkin sıcak gelişmeler yer alıyor. Bakan Vedat Bilgin'den EYT formül açıklaması geldi! Hangi formül devreye girecek? Son kararı Erdoğan verecek!

Bakan Vedat Bilgin'den EYT formül açıklaması geldi! Hangi formül devreye girecek? Son kararı Erdoğan verecek!

Bakan Vedat Bilgin'den EYT formül açıklaması geldi! Hangi formül devreye girecek? Son kararı Erdoğan verecek! Türkiye'de milyonlarca vatandaşın merakla beklediği gelişmeler arasında EYT yasasına ilişkin sıcak gelişmeler yer alıyor. Son günlerde sürekli olarak gündemde yer alan EYT konusu ile ilgili sıcak gelişmeler yer alıyor. Buna göre ise emeklilikte yaşa takılanların beklediği formüller Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından açıklanacak. Peki hangi formül devreye alınacak? Bakan Vedat Bilgin son kararı Erdoğan'ın vereceğini açıkladı!

Bakan Bilgin'den EYT açıklaması geldi

Bakan Vedat Bilgin'den EYT formül açıklaması geldi! Hangi formül devreye girecek? Son kararı Erdoğan verecek!

EYT ile ilgili ilerleyen günlerde gelişmeler olabileceğinin altını çizen Bakan Vedat Bilgin şu açıklamalara yer verdi.

"Türkiye`nin her sosyal meselesi bizim önümüzdedir. Bunların üzerinde çalışıyoruz, bunların üzerinde çözüm yolları üretiyoruz. Formüller buluyoruz, en uygununu tamamladığımız gün açıklayacağım." dedi."

Türkiye'de Temmuz ayında yapılan iyileştirmeler sonrasında tek memnun olmayan grup olan Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili de müjdeler verilmişti. Buna göre ise Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın konuyu devraldığını iletmişti. Bakanlıktan gelen yeni bilgilere göre ise EYT'lilere ilişkin konuların çözülmesi için bakanlıkta komisyon kuruldu. İşte Vedat Bilgin'den gelen son dakika EYT açıklamaları..

Hangi formüller devreye alınacak?

EYT ile ilgili çok fazla formülün yer aldığını söyleyen Vedat Bilgin, soru soran gazetecilere ise çok fazla detay veremeyeceğini paylaştı. Alternatifler üzerinde çalışmalar yapılacağını söyleyen bakan kısa süre içerisinde ise Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın da çalışmalara katılacağını aktardı.

"Bir sayı ve içerik veremem ama çok sayıda formül var. Alternatifler var. Bu alternatifler üzerinden çalışmalarımızı yapacağız. İşin bir mali boyutu var. Çalışmamız bir noktaya geldiğinde Hazine ve Maliye Bakanlığı da çalışmamıza katılacak. Onların da bu formüller üzerinde hesaplamalar yapmasını bekleyeceğiz. O formüllerin her birinin ayrı maliyet hesabı yapıldığında Cumhurbaşkanımıza sunacağız. Kararı Cumhurbaşkanımız verecek."