Bakan Özer'den Öğretmen Atamalarına İlişkin Kritik Açıklama! Tarih Verdi

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, katıldığı canlı yayında öğretmen atamalarına ilişkin kritik açıklamalarda bulundu ve tarih verdi. Bakan Özer'in açıklamaları haberimizde.

Bakan Özer'den Öğretmen Atamalarına İlişkin Kritik Açıklama! Tarih Verdi

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, katıldığı canlı yayında kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. Öğretmen atamalarına ilişkin de önemli açıklamalar yapan Özer, atamaların %50'sinin İstanbul'a yapılacağını, branş olarak da okul öncesi öğretmenliğe ağırlık verileceğini söyleyerek öğretmen atamaları için tarih verdi.

BAKAN ÖZER ÖĞRETMEN ATAMALARI İÇİN TARİH VERDİ

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmen atamalarına ilişkin açıklamasında "Her yıl atama yapıldı. Hükümetimizin öğretmen atamama diye bir şeyi yok. Çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah 2022-2023 eğitim öğretim yılının ilk haftasında atamalar yapılacak şekilde süreci kamuoyuyla paylaşacağız. Atamaların yüzde 50'sini İstanbul'da yapacağız. Atayacağımız öğretmenler de branş olarak okul öncesi öğretmenlik alanına vereceğiz. Okul öncesi eğitim ciddi bir sıkıntısı vardı. Son 6 ay içerisinde 400 bin çocuğumuzu anasınıfıyla buluşturduk. İstanbul'a 1000 yeni anaokulu yapacağız, 2022 sonuna kadar bitireceğiz." ifadelerini kullandı.

Bakan Özer'den Öğretmen Atamalarına İlişkin Kritik Açıklama! Tarih Verdi

2022 LGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2022 LGS sonuçlarının erken açıklanma ihtimali olup olmadığına ilişkin sorulan soruyu yanıtlayan Bakan Özer "30 Haziran'da açıklayacağız. Bu süreç gayet başarılı bir şekilde devam ediyor. Sıkıntılı bir sürecimiz yok ama Bakanlık olarak hiç bir zaman erken açıklamaya gitmedik. Hangi tarihte söz verdiysek o tarihte açıklayacağız. Yani yerleşim yerleriyle de ilgili bir sıkıntı olmayacak. Bazen konular bağlamından çıkıyor. Aslında LGS sınavı yüzde 13-14 bandındaki tüm öğrencilerin yani 1.3 milyon öğrencimizin girdiğini varsaydığımız zaman yüzde 14'ünün yerleştiğinin bir sınav. Geriye kalan yüzde 90'lık öğrenci grubu sınava girmeden istediği liseye yerleşebiliyor. " dedi.

Köy okullarındaki projelere değinen Bakan Özer, köy yaşam merkezlerine ilişkin projenin Samsun'da başlatıldığını, köy ilkokulu açılmasına ilişkin yönetmeliğin değiştirildiğini, böylece sayıya bakılmaksızın okullar açılabileceğini söyledi.