Bakan Özer Açıkladı: 434 Derslikte Yüz Yüze Eğitime Ara Verildi

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, okullarda yüz yüze eğitim devamına ilişkin açıklamalarda bulundu. Özer, şu ana kadar 850 bin derslikten 434'ünde koronavirüs nedeniyle yüz yüze eğitime ara verildiğini açıkladı.

Bakan Özer Açıkladı: 434 Derslikte Yüz Yüze Eğitime Ara Verildi

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Ordu Valisi Tuncer Sonel'i ziyaret etti. Valilik makamı önünde yer alan şeref defterini imzalayan Özer, yüz yüze eğitim kararlı bir şekilde devam ettirildiğini açıkladı.

434 DERSLİKTE EĞİTİME ARA VERİLDİ

Sağlık Bakanlığı ile koordineli çalışılarak ikinci dönemde de yüz yüze eğitimin devam ettiğini söyleyen Özer: Bugün itibarıyla 850 bin dersliğin sadece 434'ünde bir vaka ya da yakın temas nedeniyle yüz yüze eğitime ara verdik." dedi.

Çok az sayıda derslikte Omicron varyantı tespit edildiğini söyleyen Özer:- "İnşallah Sağlık Bakanlığının önerilerine harfiyen riayet ederek tüm okullarımızda nasıl birinci dönemde 5 ay hiçbir kesintiye uğramadan eğitime devam ettiysek bu dönemi de yüz yüze eğitime kararlılıkla uyarak nihayetlendireceğiz." ifadelerini kullandı.

TÜM ARKADAŞLAR SAHADA

Koronavirüs sürecinde tüm bakanlık çalışanlarının sahada olduğuna değinen Mahmut Özer: "Bizler de sahadayız. Pazartesi İstanbul'da, salı günü Konya'da, bugün de güzel şehrimiz Ordu'dayız. Bu süreçte Ordu'da alınan önlemleri, süreç yönetimini arkadaşlarımızla değerlendirme imkanımız olacak. Aynı zamanda Ordu'daki eğitimin kalitesinin artırılmasıyla ilgili süreçleri hızlı bir şekilde değerlendireceğiz." diyerek kendisinin de sürekli sahada olduğunu belirtti.

DEĞERLENDİRME TOPLANTISI SONRASINDA MÜJDELER OLACAK !

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Ordu'da yapılacak olan İl değerlendirme toplantısı sonrasında müjdelerin olacağını açıkladı.