Bakan Murat Kurum satılık ve kiralık ev fiyatlarının düşeceğini açıkladı! İşte o 2 neden..

Bugün Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum tarafından konut fiyatlarına ilişkin açıklama geldi. Bakan Murat Kurum satılık ve kiralık ev fiyatlarının düşeceğini açıkladı! İşte o 2 neden..

Bakan Murat Kurum satılık ve kiralık ev fiyatlarının düşeceğini açıkladı! İşte o 2 neden..

Bakan Murat Kurum satılık ve kiralık ev fiyatlarının düşeceğini açıkladı! İşte o 2 neden.. Bugün Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum tarafından konut fiyatlarına ilişkin açıklama geldi. Merakla beklenen açıklamalar arasında yer alan konut fiyatları ile ilgili konuşan bakan Murat Kurum satılık ve kiralık ev fiyatlarının düşeceğini ifade etti. İşte gündeme dair o çarpıcı açıklamalar..

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum bir son dakika açıklamasında bulundu. Türkiye'de dün 1 Ağustos 2022 Pazartesi günü gerçekleştirilen Kabine toplantısı sonrasında basın mensupları tarafından yöneltilen soruları yanıtlayan Murat Kurum, kira ve konut fiyatlarında yaşanan artışların suni bir artış olduğunu ve demir - çimento fiyatlarının gerilemesi ile birlikte konut ve kira fiyatların da da gerileme olacağını ifade etti.

MURAT KURUM KİRA VE KONUT FİYATLARI GERİLEYECEK AÇIKLAMASI YAPTI

Dünyayı etkisi altına alan korona virüs pandemisi ile birlikte başlayan ve Rusya Ukrayna savaşı ile zirve yapan emtia hammade krizi sonrasında konut fiyatları rekor kırmaya devam ediyor. Rekor kıran ev fiyatları ile ilgili dar gelirlere ciddi sıkıntılar yaşatılırken konu ile ilgili ise bakan Murat Kurum tarafından açıklama geldi. Bakan Murat Kurum, küresel piyasalarda tedarik sistemlerinin yerine oturduğunu ve ülkelerin yeniden üretime hız kazandırdığını açıkladı.

"Üretime geçince arz attı, talep aynı kalınca fiyatlar da geriliyor" ifadelerinde bulunan Murat Kurum, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün açıkladığı sosyal konut projesini hatırlatarak "İnşallah vatandaşımızı her işte olduğu gibi konut işinde de kira işinde de aç ve açıkta bırakmayacağız" ifadelerini kullandı.

Kurum "İnşallah vatandaşımızı her işte olduğu gibi konut işinde de kira işinde de aç ve açıkta bırakmayacağız" diye konuştu.

SONRAKİ HABER