Bakan müjdeyi sosyal medya hesabından duyurdu! Ödemeler yapılacak

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklama ile tarımsal destek ödemelerinin gün içinde hesaplara yatacağını açıkladı.

Bakan müjdeyi sosyal medya hesabından duyurdu! Ödemeler yapılacak

Tarım destek ödemelerini bekleyenler için müjdeli haber duyuruldu. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak tarımsal destek ödemelerinin gün içinde hesaplara ödeneceğini açıkladı. Bakan Kirişçi açıklamasında ayrıca ödemelere ilişkin tutarları da açıkladı.

TAM 87 MİLYON TL'LİK ÖDEME YAPILACAK

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci kişisel Twitter hesabından yapmış olduğu açıklamasında tarım ve destek ödemelerinde toplam tutarın 87 milyon TL olduğunu açıkladı. Bakan Kirişçi bugün yapılacak ödemeler sonrası vatandaşların paralarını hesaplardan çekileceğini söyledi.

Söz konusu destek ödemeleri Tarım Bakanlığı koordinesinde Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi, Uzman Eller Proje Desteği ve Sertifikalı Tohum Üretim Desteği programları kapsamında verilecek. Destek kapsamında bakanlık Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi projesi için 68 milyon TL'den fazla, Uzman Eller Proje Desteği çerçevesinde ise 9 milyondan fazla ödeme yapılacak.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci Twitter hesabından ödemeler hakkında şu bilgileri verdi.

"87 milyon 22 bin 278 TL’lik tarımsal destek ödemelerini bugün çiftçilerimizin hesaplarına aktarıyoruz. Hayırlı ve bereketli olsun."

Bakan müjdeyi sosyal medya hesabından duyurdu! Ödemeler yapılacak