Bakan Bilgin'den Son Dakika Emekli ve Memur Zammı Açıklaması! Rakam Verdi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, temmuz ayında emekli ve memur maaşlarına yapılacak zamma ilişkin son dakika açıklaması yaparak rakam verdi. Temmuzda maaşlara ne kadar zam yapılacak? İşte o açıklama.

Bakan Bilgin'den Son Dakika Emekli ve Memur Zammı Açıklaması! Rakam Verdi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, temmuz ayında memur ve emeklilere yapılacak zamma ilişkin son dakika açıklaması yaptı. Bakan Bilgin yapılacak zammın enflasyon farkının üzerinde olacağını açıkladı.

Bakan Bilgin açıklamasında "Türkiye'nin emekçileri endişe etmesinler, Türkiye Devleti onların yanındadır. Enflasyon oranının üzerinde kamu çalışanlarını koruyan bir düzenleme yapacağız. Temmuzda yapacağımız düzenlemelerle kamu çalışanlarımıza nefes aldıracağız. Enflasyon diyelim ki yüzde 37-40... Ne gerçekleşirse bunun üzerinde kamu çalışanlarımıza zam yapacağız". ifadelerini kullandı.

Bakan Bilgin'den Son Dakika Emekli ve Memur Zammı Açıklaması! Rakam Verdi

ASGARİ ÜCRETE ZAM YAPILACAK MI?

Asgari ücrete zam yapılıp yapılmayacağına ilişkin de konuşan Bilgin "Görüşmeler sürüyor, önümüzdeki hafta açıklayacağız" dedi..

Asgari ücretin %50'nin üzerinde artırıldığını vurgulayan Bakan Bilgin, aralık sonunda yapılan güncellemenin enflasyon nedeniyle unutulduğunu, bunun işsizliğe neden olacağının iddia edildiğini, ekonomideki tüm gelişmelerin sosyal politikalar ile desteklendiğini, 3600 ek gösterge düzenlemesini tüm çalışanlara ve gruplara yaydıklarını, 5.3 milyon kamu çalışanının ek haklara sahip olduğunu vurguladı.