Bağ-Kur ve GSS Prim Borcu Olanlar Dikkat! Yıl Sonuna Kadar Ücretsiz

Genel Sağlık Sigortası (GSS) prim borcu olanlar ile Bağ-Kur'lu olup prim borcu olanları sevindirecek habere ilişkin karar, Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre GSS borcu olanlar sağlık hizmetinden ücretsiz yararlanmaya devam edecek. Son tarihe dikkat!

Bağ-Kur ve GSS Prim Borcu Olanlar Dikkat!  Yıl Sonuna Kadar Ücretsiz

736 Sayılı Kanun'un 1'inci Maddesinin Birinci Fıkrası Hükmünden Muaf Tutulacakların Tespitiyle İlgili Bakanlar Kurulu Kararı'nda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

SON GÜN 31 ARALIK 2022 !

Yayımlanan bu karara göre; Genel Sağlık Sigortası kapsamında olup prim borcu olması nedeniyle sağlık hizmetinden faydalanamayan vatandaşlar ve bu vatandaşların bakmakla yükümlü oldukları kişiler ile Bağ- Kur'lu olup da prim borcu olanlar, 31 Aralık 2022 tarihine kadar ücretsiz sağlık hizmeti almaya devam edecek.

Haber

Bu vatandaşlar, Sağlık Bakanlığına bağlı sağlık tesisleri ile devlet üniversitelerinin sağlık uygulama ve araştırma merkezlerinde (üniversite hastanelerinde) sağlık hizmeti alabilecekler. Bu uygulamadan yaklaşık olarak 3-4 milyon GSS prim borcu olanların faydalanması bekleniyor.

Yeni düzenlemeye ilişkin diğer tüm detaylar ve usuller Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenecek.

SONRAKİ HABER