AYT 2022 sınavında tencere kapak sorusu, makas sorusu cevapları neydi?

Milyonlarca adayın bu sene girdiği YKS sınavının ikinci oturumu olan AYT 2022 sınavında sorulan sorular ve cevaplar araştırılmaya başlandı. İnternette gündem olan bu soru ve yanıtlara dair tüm gelişmeler kamugundemi.com adresinde yer alıyor. Peki AYT 2022 sınavında tencere kapak sorusu, makas sorusu cevapları neydi?

AYT 2022 sınavında tencere kapak sorusu, makas sorusu cevapları neydi?

Milyonlarca adayın bu sene girdiği YKS sınavının ikinci oturumu olan AYT 2022 sınavında sorulan sorular ve cevaplar araştırılmaya başlandı. İnternette gündem olan bu soru ve yanıtlara dair tüm gelişmeler kamugundemi.com adresinde yer alıyor. YKS sınavının ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) sınavında sosyal medyada popüler olan ve merak edilen sorular belli olmaya başlıyor. Buna göre ise tencere kapak sorusu ve makas sorusunun tüm yanıtları araştırılıyor.

AYT 2022 TENCERE KAPAK SORUSU CEVABI

Merakla araştırılan konular arasında yer alan tencere kapak sorusunun yanıtı araştırılıyor. İşte sorusunun yanıtı..

Tencere kapak sorusu için öğrenciler doğru cevabın 7/9 olduğunu yazıyor.

AYT 2022 MAKAS SORUSU CEVABI

Ayşe'nin kesmeyen makas sorusu sosyal medyada bir anda Türkiye gündemine oturdu. Gelen gelişmeler sonrasında öğrenciler soruların yanıtlarını araştırmaya başlarken makas sorusunun yanıtı ile ilgili sosyal medyada "Mavi makas" ifadeleri yer alsa da doğru yanıt henüz gelmiş değil.

AYT'nin açılımı Alan Yeterlilik Testleridir. 3 oturumlu bir sınav olan YKS'nin ikinci oturumu olan AYT, 12 Ekim 2017 tarihinden bu yana AYT olarak adlandırılmaktadır. YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) öncesi benzer adlı Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) şeklinde iki sınavdan oluşmaktadır. 2018 yılından bu yana uygulanmakta olan AYT, LYS’nin yerini almıştır.

Soruların yanıtları açıklanır açıklanmaz kamugundemi.com adresinde yer alacak.