ATA AÖF Sınav Tarihleri Belli Oldu Mu? 2022 ATA AÖF Sınav Giriş Belgesi Nasıl Alınır? ATA AÖF Sınav Tarihleri…

Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi öğrencilerinin yeni dönem sınav maratonu başlamak üzere. İşte ATA AÖF sınav tarihleri, başvuru ekranı ve giriş belgesi ekranı…

ATA AÖF Sınav Tarihleri Belli Oldu Mu? 2022 ATA AÖF Sınav Giriş Belgesi Nasıl Alınır? ATA AÖF Sınav Tarihleri…

Türkiye’de en çok öğrencisi olan fakültelerden biri olan Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi (AÖF), 2021 – 2022 güz dönemine ilişkin final sınav giriş belgeleri yayımlandı. Türkiye genelinde birçok merkezde gerçekleştirilecek sınav kapsamında öğrencilerin kayıt yenileme ve ders seçimlerini tamamlaması gerekecektir.

Sınav tarihlerinin ve sınav giriş belgesinin açıklanmasının ardından öğrenciler sistem üzerinden girecekleri sınav yerlerini ve sınava ilişkin detayları görüntüleyebilecektir. Güz dönemi final ve bütünleme sınav tarihleri de açıklandı.

ATA AÖF Güz Dönemi Final Sınavı Ne Zaman?

Atatürk Üniversitesi AÖF öğrencileri için sınav maratonu resmen başladı. Sınav giriş belgelerini öğrenci bilgi sistemi üzerinden temin ederek sınavlara katılacak kişiler, güz dönemi final sınavından başarısız olmaları halinde bütünleme sınavına girerek telafi edebilecekler. ATA AÖF sınav takvimine göre, 25 – 26 Aralık 2021 tarihleri arasında uygulanacak final sınavı için giriş belgeleri de yayımlandı.

ATA AÖF Bütünleme Sınavı Ne Zaman?

ATA AÖF güz dönemi final sınavlarından başarısız olan adaylar, Atatürk Üniversitesi tarafından yayımlanan güncel akademik takvime göre bütünleme sınavlarında katılabilecektir. Güncel sınav takvimine göre, final sınavından başarısız olan adaylar 5 – 6 Şubat 2022 tarihleri arasında bütünleme sınavlarına katılabilecektir.

ATA AÖF Giriş Belgesi Nasıl Alınır?

Giriş belgelerini almak isteyen öğrenciler: ‘’obs.atauni.edu.tr’’ adresi üzerinden; T.C. kimlik numarası ve şifreleri ile veya e – Devlet ile giriş yaparak sınav giriş belgelerini görüntüleyebilirler. Ayrıca sistem üzerinden geçmiş dönemlere ilişkin notlar ve öğrenim bilgileri de görülebilmektedir.

ATA AÖF Bahar Dönemi Kayıt Yenileme Tarihleri

Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi öğrencilerinin, 2021 – 2022 bahar dönemi için kayıt yenileme işlemlerini 14 – 20 Şubat 2022 tarihleri arasında yapmaları gerekecektir. Bahar dönemi kayıt yenileme işlemlerini yapan öğrenciler, nisan ayında yapılacak bahar vize sınavlarına katılabilirler.

ATA AÖF Bahar Dönemi Vize ve Final Tarihi

ATA AÖF 2021 – 2022 bahar dönemi vize sınavı 9 – 10 Nisan 2022 tarihinde yapılacak. Bahar dönemi final tarihi ise 28 – 29 Mayıs 2022 olarak belirlenmiştir. Sınavlar yüz yüze yapılacak.

SONRAKİ HABER