ATA AÖF Final Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? 2022 AÖF Bütünleme Sınav Tarihleri Belli Oldu mu?

Atatürk Üniversitesi açık ve uzaktan öğretim fakültesi final sınavları tamamlandı. Final sınavlarının sona ermesinin ardından öğrenciler bütünleme sınavlarını araştırmaya başladı. AÖF bütünleme sınavı 2022 yapılacak mı, ne zaman?

ATA AÖF Final Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? 2022 AÖF Bütünleme Sınav Tarihleri Belli Oldu mu?

Atatürk Üniversitesi Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi final sınavları sona erdi. Öğrenciler sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Sınavlar 28 Mayıs-29 Mayıs 2022 tarihlerinde yapıldı. Bahar dönemi vize sınavları da 9 Nisan-10 Nisan 2022 tarihlerinde yapılmış ve sonuçlar 15 Nisan 2022 Cuma günü açıklanmıştı.

ATA AÖF FİNAL SINAVI SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ATA AÖF final sınavı sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair henüz resmi bir açıklama gelmedi. Bahar dönemi vize sınavı sonuçlarının sınavdan 5 gün sonra açıklanması nedeniyle bu hafta içinde final sınavı sonuçlarının da açıklanması bekleniyor.

2022 ATA AÖF BÜTÜNLEME SINAVLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yapılan açıklamada bütünleme sınavlarının 2 Temmuz-3 Temmuz 2022 tarihlerinde yapılacağı bilgisi verildi. Bütünleme sınavları için Sınav Merkezi Tercih sisteminin de açıldığına değinildi. Sınav merkezini değiştirmek isteyen öğrenciler, 7 Haziran 2022 Salı günü 23.59'a kadar değişiklik yapabilecek.

Bütünleme sınavları 81 ilde ve Azerbaycan Bakü'de yapılacak. Öğrenciler https://obs.atauni.edu.tr/ adresi üzerinden sınav merkezi tercihi yapabilecek ve sınav destek talebi oluşturabilecek. Sınav merkezi tercih işlemleri AtaMeta uygulamasında bulunan Sınav İşlemleri bölümünden de yapılabilecek.

Atatürk Üniversitesi'nden yapılan açıklamada "Sınava ilişkin destek talepleri Öğrenci Bilgi Sisteminde (OBS) "Öğrenim" menüsü altında yer alan "Sınav Destek Talep" başlığından yapılmaktadır. Not: Sınavda herhangi bir sorun yaşamamak için sınavla ilgili talep kısmını eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurunuz." denildi.

ATA AÖF üç ders sınavları da 7 Ağustos 2022 tarihinde yapılacak.

FİNAL SINAVI SORU VE CEVAPLARI YAYIMLANDI

28 Mayıs-29 Mayıs 2022 tarihlerinde yapılan ATA AÖF bahar dönemi final sınavına ilişkin soru ve cevaplar erişime açılmıştı. Adaylar lms3.ataaof.edu.tr adresi üzerinden soru ve cevaplara erişim sağlayabilecek.

SONRAKİ HABER