Askeri Eğitim Merkez Komutanlığı İŞKUR 2022 personel alımı ilanı yayınlandı!

Kamu kurum ve kuruşlarında istihdam edilmek isteyen adayları sevindirecek bir yeni dönem ilanı daha yayınlandı. Askeri Eğitim Merkez Komutanlığı, İŞKUR aracılığı ile ilana çıktı. İşte Askeri Eğitim Merkez Komutanlığı 2022 personel alımına ilişkin haberin ayrıntıları…

Askeri Eğitim Merkez Komutanlığı İŞKUR 2022 personel alımı ilanı yayınlandı!

Eksik kadrolarını belirleyen kamu kurum ve kuruluşları hem genel hem de yerel personel alımı ilanlarını yayınlamaya başladılar. 2022 Ocak ayı itibari ile hız kesmeden yayınlanmaya devam eden kamu ilanlarına, yeni hafta itibari ile bir yenisi daha eklendi. Askeri Eğitim Merkezi Komutanlığı İŞKUR aracılığı ile ilana çıkarak, eksik kadrolarını tamamlamak üzere personel alımının yapılacağını ilan etti.

Askeri Eğitim Merkez Komutanlığı İŞKUR 2022 Personel Alımı İlanı

Yeni dönem itibari ile eksik kadrosunu belirleyerek ilana çıkan kurumlardan biri de Askeri Eğitim Merkez Komutanlığı oldu. Türkiye İş Kurumları aracılığı ile ilana çıkan kurum, Uluçınar Özel Eğitim Merkez Komutanlığında görevlendirilmek üzere, yeni dönemde iki farklı kadroda personel istihdamının yapılacağını ilan etti. Kurum, yeni dönem personel istihdamının gerçekleştirileceği pozisyonları şu şekilde belirledi:

  • Sıhhi Tesisat: 1 kişi
  • Muhasebe: 1 kişi

Askeri Eğitim Merkez Komutanlığı İŞKUR 2022 Personel Alımı İlanı Başvuru Şartları

Askeri Eğitim Merkez Komutanlığının 2022 kadrolarında istihdam edilmek isteyen vatandaşlar için ilan başvuru şartları yayınlandı. İŞKUR, ilgili pozisyonlarda istihdam edilmek isteyen adayların sağlamaları gereken başvuru şartlarını şu şekilde duyurdu:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Sıhhi tesisat kadrosu için en az ilkokul mezunu olmak
  • Sıhhi tesisat kadrosu için 18 yaşından büyük, 40 yaşından küçük olmak
  • Sıhhi tesisat kadrosu için MEB ya da diğer resmî kurumlar tarafından onaylanmış olan ağır işler sıhhi tesisat belgesine sahip olmak
  • Muhasebe kadrosu için 18 yaşından büyük, 30 yaşından küçük olmak
  • Muhasebe kadrosu için KPSS’den en az 60 puan almış olmak
  • Muhasebe kadrosu için Albatros ya da Bimet muhasebe programına hâkim olmak
  • Muhasebe kadrosu için en az lisans mezunu olmak

Askeri Eğitim Merkez Komutanlığı İŞKUR 2022 Personel Alımı İlanı Başvuru Detayları

Askeri Eğitim Merkez Komutanlığı İŞKUR ilanı aracılığı ile istihdam edilmek isteyen adayların başvuruları, 14 Şubat tarihine kadar İŞKUR’un resmi internet sitesi aracılığı ile kabul edilecektir.