Asgari ücret, emekli maaşı, EYT, 3600 ek gösterge, TOKİ, zam, KYK, bedelli askerlik sonrası AK Parti'nin son oy oranı

Hükümetin son düzenlemelerinin ardından oy oranlarının ne düzeyde olduğu merak ediliyordu. ASAL araştırma şirketi ise oy oranlarına ilişkin son tahminlerini açıkladı. İşte AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti, HDP'nin oy oranlarına ilişkin anket sonuçları.

Asgari ücret, emekli maaşı, EYT, 3600 ek gösterge, TOKİ, zam, KYK, bedelli askerlik sonrası AK Parti'nin son oy oranı

Hükümet son aylarda çok sayıda müjdeyi birden açıkladı. 2022 yılının başında asgari ücrete yüzde 50 zam yapılmıştı. Enflasyon oranları sonrası ise tarihte bir ilk olarak asgari ücrete ara dönem zammı yapıldı maaşlar yüzde 30 daha arttı.

Emekli ve memurlar ise enflasyon oranları kapsamında maaş zammı aldılar. SSK Bağkur emeklileri için yüzd 42.3 olan ara zam oranı memur emeklileri için ise yüzde 41.5 oldu.

Bu dönemde hükümet ayrıca KYK öğrenim kredilerinden faizlerin silindiğini sadece anaparanın ödeneceğini duyurdu.

3600 ek gösterge düzenlemesi de yılın ilk 6 aylık sürecinde tamamlanan çalışamalar arasında yer aldı.

Çevre Bakanı Murat Kurum konut konusunda bir müjde vererek Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ağustos ayında TOKİ sosyal konutlar için müjde açıklayacağını ilan etti.

Son düzenlemelerden bir tanesi de bedelli askerlik konusunda oldu. Hükümet yoklama kaçaklarına bedelli askerlik yapabilme hakkı sağladı.

TÜM MÜJDELER SONRASI AK PARTİ'NİN OY ORANI

ASAL Araştırma ve Danışmanlık Şirketi Temmuz ayı içerisinde bir anket araştırması gerçekleştirdi. 26 şehirde gerçekleştirilen araştırmada hangi partinin yüzde kaç oy olacağı hesaplandı. Araştırma kapsamında vatandaşlara bu pazar günü seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz diye soruldu.

Anket kapsamında birinci parti AK Parti oldu. CHP ise en yüksek oyu alan ikinci parti konumunda bulunuyor.

Firmanın açıkladığı anket sonuçlarına göre; AK Parti'nin Temmuz dönemi oy oranı yüzde 34 bandında bulunuyor.

CHP'nin oy oranı ise yüzde 26 seviyesinde. İYİ Parti ise en yüksek oya sahip üçüncü parti konumunda. İYİ Parti'nin oy oranı yüzde 11.9 seviyesinde yer alırken MHP'nin oy oranı yüzde 8.9 bandında bulunuyor. HDP'nin oy oranı ise 10.8 seviyesinde yer alıyor.

Asgari ücret, emekli maaşı, EYT, 3600 ek gösterge, TOKİ, zam, KYK, bedelli askerlik sonrası AK Parti'nin son oy oranı

KILIÇDAROĞLU'NDAN AÇIKLAMA GELMİŞTİ

Kemal Kılıçdaroğlu bir röportajında partilerin oy oranlarına ilişkin açıklamada bulunmuştu. AK Parti'nin oy oranlarının yüzde 30'un altına indiğini iddia eden Kılıçdaroğlu, CHP'nin birinci parti konumuna yükseldiğini öne sürdü.