Artan koronavirüs vakaları ile ilgili Sağlık Bakanı Koca açıklamalarda bulundu! Yeni kısıtlama olacak mı?

Tüm dünyada ve Türkiye'de tekrardan yayılma hızı artan koronavirüs vakaları ile ilgili sıcak gelişmeler yaşanıyor. Buna göre ise Sağlık Bakanı Fahrettin Koca gündemde ki kısıtlama konuları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Artan koronavirüs vakaları ile ilgili Sağlık Bakanı Koca açıklamalarda bulundu! Yeni kısıtlama olacak mı?

Artan koronavirüs vakaları ile ilgili Sağlık Bakanı Koca açıklamalarda bulundu! Yeni kısıtlama olacak mı?

Artan koronavirüs vakaları ile ilgili Sağlık Bakanı Koca açıklamalarda bulundu! Yeni kısıtlama olacak mı? Tüm dünyada ve Türkiye'de tekrardan yayılma hızı artan koronavirüs vakaları ile ilgili sıcak gelişmeler yaşanıyor. Buna göre ise Sağlık Bakanı Fahrettin Koca gündemde ki kısıtlama konuları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kurban bayramı sonrasında tekrar patlak veren koronavirüs salgını Türkiye'de günlük 150 bin vakaya kadar yükseldi. Tekrar çok hızlı bir şekilde yayılan salgın ile ilgili ise gündemde uzun süredir konuşulan yeni kısıtlama olup olmayacağı ile ilgili ise çarpıcı açıklamalar yapıldı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya yeni sınırlama gündeminizde var mı sorusuna net bir yanıt geldi. Sağlık bakanı bu sorulara "Hayır, kesinlikle gündemimizde yok." açıklamalarında bulundu.

Türkiye'de son aylarda tekrardan yükselişe geçen kovid-19 vakaları patlak vermeye devam ediyor. Buna göre ise ölüm ve vaka haberleri her geçen gün gelen Türkiye'de ve Avrupa'da ise bu durum patlak vermiş durumda. Birçok Avrupa ülkesi Eylül'de çeşitli kısıtlamaların geleceğini açıklarken Türkiye'de ise Fahrettin Koca artan vaka sayıları ile ilgili konuştu. Kesinlikle gündemlerinde olmadığının altını çizen Koca, vatandaşa tavsiyelerde bulundu.

Bakan Koca, Sabah yazarı Yavuz Donat'a konuştu!

Fahrettin Koca, "Evet... Son birkaç haftadır, vakaların artışıyla birlikte, aşıya yoğun ilgi olduğunu, aşı yaptırmak isteyenlerin sayısının arttığını görüyoruz Özellikle 65 yaş üstü vatandaşlarımıza ısrarla öneriyoruz... Hatırlatma dozunu mutlaka yaptırsınlar. Hele de 65 yaş üstü ve ek bir hastalığı olanlar... Risk biraz daha fazla... Mümkünse kalabalık ortamlara girmesinler... Maske taksınlar... Mesafeye dikkat etsinler." dedi.

"Ama şunu bilelim... Covid pandemisi devam ediyor. Ve Covid ile bir dönem daha yaşayacağız. Aşı olmamız gerektiğini, risk grubundaki vatandaşlarımızın kişisel tedbirlerini mutlaka almalarının şart olduğunu bilmeliyiz. Yani... Covid ile birlikte hayatımızın devam edeceğini, tedbirler konusunda daha kararlı olmamız gerektiğini artık biliyoruz."