Apple iPhone 14 Pro Max ne zaman çıkacak, özellikleri, Türkiye fiyatı, renkleri!

Apple her sonbaharda yeni iPhone modelleri tanıtıyor ve 2022 de bir istisna olmayacak. 6.1 ve 6.7 inç boyutlarında dört yeni iPhone bekliyoruz. Apple iPhone 14 Pro Max ne zaman çıkacak, özellikleri, Türkiye fiyatı, renkleri!

Apple iPhone 14 Pro Max ne zaman çıkacak, özellikleri, Türkiye fiyatı, renkleri!

Apple iPhone 14 Pro Max ne zaman çıkacak, özellikleri, Türkiye fiyatı, renkleri! Apple her sonbaharda yeni iPhone modelleri tanıtıyor ve 2022 de bir istisna olmayacak. 6.1 ve 6.7 inç boyutlarında dört yeni iPhone bekliyoruz. Bu iPhone'lardan ikisi iPhone 14 ve iPhone 14 Max olarak adlandırılan standart, daha uygun fiyatlı modeller olurken, diğer ikisi iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max olarak adlandırılan üst seviye "Pro" modeller olacak.

iPhone 13 Pro serisinde olduğu gibi, 2022'de 6,1 inç "iPhone 14 Pro" ve 6,7 inç "iPhone 14 Pro Max" bekliyoruz. Söylentilere göre iPhone 14 Pro modelleri ile standart iPhone 14 modelleri arasında bazı önemli tasarım farklılıkları olacak çünkü Apple, Face ID kamerada değişiklikler getiriyor.

Bir çentik yerine, iPhone 14 Pro modellerinin iki ekran kesmesi içerdiği söyleniyor. Hap şeklindeki bir oyuk, Face ID nokta projektörünü ve diğer Face ID bileşenlerini barındıracak ve ikinci bir dairesel oyuk, öne bakan kamerayı barındıracak. Pro olmayan modellerin standart bir çentiğe sahip olmaya devam etmesi bekleniyor.

iPhone 14 Pro modelleri, iPhone 13 Pro için kullanılan paslanmaz çelikten bir yükseltme olan titanyum kasaya sahip olabilir. Titanyum ayrıca iPhone 14 Pro'yu alüminyum kasa kullanmaya devam etmesi beklenen iPhone 14 modellerinden ayıracaktır.

iPhone 14 Pro modellerine gelen kamera iyileştirmeleri var. Apple'ın 48 megapiksel kamera ve 8K video kayıt yetenekleri sunması bekleniyor . Telefoto lenste de bazı iyileştirmeler olabilir ve daha iyi bir Ultra Geniş kamera görebiliriz. 48 megapiksel Geniş kamera, telefoto lens geliştirmeleri ve LiDAR Tarayıcı, yalnızca Pro'ya özel özellikler olmaya devam edecek. Öne bakan kameraya gelince, tüm modeller daha geniş diyafram açıklığı ve otomatik odaklama özelliklerine sahip gelişmiş bir lens alabilir.

iPhone 14 modellerinde olmayan kamera iyileştirmeleri ve çentik değişiklikleri almanın yanı sıra, söylentiler iPhone 14 Pro modellerinin güncellenmiş bir A16 yongası alabileceğini, Pro olmayan modellerin ise mevcut iPhone 13 serisinde A15 yongasını kullanmaya devam edebileceğini gösteriyor. Olursa, Apple'ın bir Pro iPhone modeline ilk kez daha hızlı bir çip koyduğunu işaret edecek. Geçmişteki cihazlarda hem standart hem de Pro iPhone'lar aynı çipi kullandı.

Apple'ın, daha hızlı bağlantı hızlarına ve bağlantı iyileştirmelerine sahip ilk 10 gigabit 5G modem olan Qualcomm'un Snapdragon X65 5G yongasını kullanması bekleniyor. Apple'ın X65'in yanı sıra, kullanıcıların acil durumlarda metin göndermesine ve hücresel kapsama alanı olmadan kazaları bildirmesine olanak tanıyan uydu tabanlı yeni acil durum özelliklerini tanıtması bekleniyor.

iPhone 14 Pro Max Renkleri

Apple iPhone 14 Pro Max ne zaman çıkacak, özellikleri, Türkiye fiyatı, renkleri!

Doğrulanmamış bir söylentiye göre iPhone 14 ve iPhone 14 Pro mor renkte gelebilir. Doğrulanmamış olsa da söylenti, hem iPhone 14 hem de iPhone 14 Pro modellerinin, aydınlatma koşullarına göre tonu değiştiren benzersiz bir kaplamaya sahip mor bir gölgede satışa sunulacağını gösteriyor.

Apple, daha önce standart iPhone ve Pro modelleri için aynı rengi kullanmıştı, ancak genellikle farklı tonlarda, yani mor söylenti doğruysa 2022'de göreceğimiz şey bu olabilir. iPhone 14 ve 14 Max'in siyah, beyaz, mavi, kırmızı ve mor renk seçenekleriyle, ‌iPhone 14 Pro‌ ve ‌iPhone 14 Pro‌ Max'in ise grafit, altın, gümüş ve mor renk seçenekleriyle geleceği söyleniyor.

iPhone 14 Pro Max ne zaman çıkacak?

Apple'ın önceki lansman zaman çizelgelerini takip etmesi halinde, Apple'ın Eylül 2022'de düzenlenmesi muhtemel bir etkinlikte iPhone 14 modellerini tanıtması bekleniyor.

Apple tedarikçisi Foxconn'un iPhone 14 Pro'nun deneme üretimine Şubat ayında başladığı iddia ediliyor ve bu da cihazın tasarımının tamamlandığını ve bileşen sevkiyatlarının Haziran ayı sonlarında başladığını gösteriyor. Foxconn, iPhone 14 üretimine hazırlanmak için işe alımları artırıyor ve şirkete katılan ve en az dört ay boyunca işte kalan işçilere ikramiyeler sunuyor.

iPhone 14 modellerinden en az biri, Çin'deki pandemi kaynaklı gecikmeler nedeniyle programın üç hafta gerisinde kalıyor; bu, yaklaşmakta olan cihazlardan birinin piyasaya sürüldüğünde gecikme veya yetersiz tedarik potansiyeli olduğu anlamına geliyor.