AÖF 2022 Yaz Okulu Kayıtları Ne Zaman, Hangi Tarihte Başlayacak?

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) öğrencileri, 2022 yaz okulu kayıtlarının ne zaman, hangi tarihte yapılacağını araştırıyor. AÖF yaz okulu kayıt tarihleri haberimizde.

AÖF 2022 Yaz Okulu Kayıtları Ne Zaman, Hangi Tarihte Başlayacak?

Üniversite eğitimlerini açık öğretim üzerinden tamamlamak isteyen öğrenciler için Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi yaz okulu 2022 kayıtları araştırılmaya başlandı. Bahar dönemi final sınavlarının sona ermesiyle bahar dönemi de sona erdi. Sırada yaz okulu var. Gözler yaz okulu kayıt işlemlerinin başlayacağı tarihte. AÖF yaz okulu kayıtları başladı mı?

AÖF YAZ OKULU KAYITLARI NE ZAMAN?

Anadolu AÖF bahar dönemi final sınavları 21 Mayıs-22 Mayıs 2022 tarihlerinde yapıldı. Geçtiğimiz günlerde sınav sonuçları da açıklandı. Final sınavlarının tamamlanmasının ardından şimdi sırada yaz okulu var. Anadolu Üniversitesi Açık öğretim destek sistemi üzerinde yer alan bilgilere göre 2021-2022 eğitim öğretim yılına ilişkin yaz okulu kayıtları 27 Hazira-1 Temmuz 2022 tarihleri arasında yapılacak.

Anadolu AÖF yaz okulu ise kayıtların sona ermesinin ardından 13 Ağustos 2022 tarihinde yapılacak.

AÖF 2022 Yaz Okulu Kayıtları Ne Zaman, Hangi Tarihte Başlayacak?

YAZ OKULUNA KİMLER GİREBİLİR?

Anadolu Üniversitesi resmi sitesinde yer alan bilgilere göre "Yaz okuluna güz ve bahar döneminde kayıt yenileten-yeniletmeyen, yarı yıl fark etmeksizin tüm Açıköğretim Sistemine göre öğretim yapan Fakültelerin öğrencileri kayıt yaptırabilir. Öğrenciler, üst yarıyıl ya da alt yarıyıllardan hiç almadıkları dersleri yaz okulunda alabilir."

YAZ OKULU SINAVI NASIL OLUYOR?

Anadolu AÖF yaz okulu tek sınav üzerinden yapılıyor. Sınavda her dersten 20 soru soruluyor ve sınav süresi de 30 dakika. Yaz okulu için geçme notu 35. 4 yanlışın 1 doğruyu götürmesi uygulaması yaz okulunda da geçerli.