Ankara'da hareketli dakikalar: Yediiklim Yayınevi'ne polis baskını! Deliller aranıyor

Gelen bir son dakika bilgisine göre Ankara Kızılay'da bulunan Yediiklim & Benim Hocam eğitim kurumlarında polis baskını! Delil arandığı öğrenildi!

Ankara'da hareketli dakikalar: Yediiklim Yayınevi'ne polis baskını! Deliller aranıyor

Geçtiğimiz Pazar günü yapılan KPSS sınavının ardından sosyal medyada paylaşılan bir görsel ülkeyi ayağa kaldırdı. Paylaşılan görselde Yediiklim adlı yayın evinin deneme sınavlarında sordukları soruların Pazar günü gerçekleştirilen KPSS sınavında sorulan sorular ile aynı olduğu iddia edilmişti.

KPSS sorularını sızdırdığı ve deneme sınavlarında kursiyerlerine yaydığı iddia edilen eğitim kurumu hakkında pek çok dava açıldı. Bu gelişmenin ardından sosyal medyada da pek çok kişinin bu iddiaları gündeme getirerek paylaşılması üzerine resmi takip süreci başlatıldı.

Dün akşam saatlerinde ise ÖSYM başkanı Halis Aygün Resmi Gazete'de de paylaşılan Cumhurbaşkanlığı kararı ile görevinden alınmıştı. Bu gelişmelerin ardından bugün akşam saatlerinde DDK, ÖSYM'ye teftiş için müfettişlerini gönderdi.

Yaklaşık olarak saat 21.00 sularında ise polisler Ankara Kızılay'da bulunan Yediiklim Yayınevi'ne operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyon hakkında henüz net bir açıklama bulunmazken, alınan bilgilere göre delil arandığı ortaya çıktı.

Detaylar geliyor...