Ankara Valiliği'nden gök gürültülü sağanak yağış uyarısı: Sel ve su baskınlarına dikkat!

Artan sıcaklıkların ardından meteoroloji uzun bir süre sonra sağanak uyarısında bulundu. Bu uyarının yanı sıra bölge bölge hava durumu tahminlerinde bulunuldu. İşte detaylar...

Ankara Valiliği'nden gök gürültülü sağanak yağış uyarısı: Sel ve su baskınlarına dikkat!

Bugün Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama ile birlikte yurdun bazı bölgelerinde yer yer gök gürültülü sağanak yağış ihtimaline karşın vatandaşların tedbirli olması konusunda uyarılarda bulundu. Bu uyarılar ile birlikte bölge bölge şeklinde hava durumu tahminlerinde bulunuldu.

Bu şehirlerin arasında kış aylarında ve yaz ayının başlarına doğru sel ve su baskınları ile mücadele eden Ankara vardı. Ankara şehrinde de yoğun yağış beklendiği dün açıklanmıştı. Bu açıklamanın ardından Ankara Valiliği tarafından yine dün bir uyarı yapıldı. Bu uyarıda vatandaşlara sel ve su baskınlara karşı dikkatli olunması gerektiği ve gerekli olmadıkça dışarı çıkılmaması gerektiği açıklandı.

ANKARA VALİLİĞİ AÇIKLAMA YAPTI

Dün Ankara Valiliği tarafından yapılan açıklama şu şekildeydi;

"Son meteorolojik değerlendirmelere göre; yarın (cumartesi) öğle saatlerinden sonra Ankara il merkezi ile kuzey ve batı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış, yağış anında kuvvetli rüzgâr ve dolu yağışı beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Kamuoyunun bilgisine sunulur."

KUVVETLİ YAĞIŞ BEKLENİYOR!

Ankara ilinin yanı sıra Kütahya, Manisa, Uşak, Afyon, Eskişehir'de de kuvvetli yağış beklendiği meteoroloji tarafından açıklandı. İç Anadolu Bölgesi'nin yanı sıra ise Akdeniz kıyıları, Marmara ve Ege kıyılarında da rüzgarın 50 km'yi bulacağı yapılan açıklamalar arasındaydı.