Ankara Büyükşehir Belediyesi Ankapark anketine katıl, oy ver! Ankapark anketine nasıl katılınır?

Bir gün önce Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından yapılan açıklama ile birlikte AnkaPark'ın nasıl bir değişime gireceğini vatandaşların karar vereceği öğrenildi. Anket sonucunda alınacak olan kararın ne zaman ve nasıl verileceği ise merak konusu oldu. İşte detaylar...

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ankapark anketine katıl, oy ver! Ankapark anketine nasıl katılınır?

Bundan 5 gün kadar önce 2 yıldır almaya çalışan AnkaPark'ın ihalesini almayı Mansur Yavaş başardı. İhaleyi almasının ardından basını da toplayarak AnkaPark'ın içerisine giren Mansur Yavaş, buradan önemli açıklamalarda bulundu. Bu açıklamaların arasında AnkaPark'a ne olacağının yanıtı da bulunuyordu.

Açıklamalarında AnkaPark'ın ne kadara mal olduğu, açılan suç duyuruları gibi önemli pek çok konu bulunurken bir diğer önemli konusu ise "AnkaPark'a ne olacak?" oldu. Burada ne gibi değişikliklerin yapılacağı konusunda merak edilenler artarken, Mansur Yavaş bu konuya da açıklık getirdi.

PARA VATANDAŞA AİT!

Mansur Yavaş yaptığı açıklama ile birlikte bir anket düzenleyerek bu anketin sonucunda göre AnkaPark'ta ne gibi değişiklik yapılacağına karar vereceğini açıkladı. Paranın halka ait olduğunu bu nedenle de buna da halkın karar vermesi gerektiğini dile getiren Mansur Yavaş, konu ile ilgili şu açıklamaları yapmıştı;

"Yarından itibaren kamuoyuna duyurmak suretiyle, neler yapılabileceğini bu elimizdeki hurdaları nasıl değerlendireceğimizi vatandaşa sorarak, bunu da şeffaf bir biçimde kamuoyuna anlatarak devam edeceğiz. Tabii ki kamu zararı ve bu parkı oluştururken yapılan ihalelerle ilgili savcılığa başvurduk. İnşallah hep beraber, Ankara halkıyla birlikte vatandaşa sormak suretiyle; çünkü para onlara ait. Nasıl değerlendireceğimizi kendilerine sormak suretiyle bir karar vereceğiz.”

Bu açıklama ile birlikte bu ankete kimlerin, nasıl katıldığı oldukça merak edildi. Özellikle Ankara dışında yaşayan vatandaşların da ankete katılıp katılamayacağı merak ediliyordu. İşte detaylar...

ANKAPARK ANKETİNE KİMLER KATILABİLİR?

AnkaPark anketi dün itibariyle vatandaşlara sunuldu. Buradan kolay bir şekilde tüm vatandaşların fikirlerini belirtmesi istendi. Form bilgilerini kolay bir şekilde doldururak yapılan ankete herkesin karılabileceği öğrenildi.

ANKAPARK ANKETİNE NASIL KATILINIR?

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan form ile birlikte kolay bir şekilde ankete katılabilmektedir. "forms.ankara" adresinden kolay bir şekilde ulaşılabilen anketin sonuçları ise Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından kontrol edilecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ankapark anketine katıl, oy ver! Ankapark anketine nasıl katılınır? - Resim : 1