Anadolu Üniversitesi AÖF Yaz Okulu Fiyatları Belli Oldu, Öğrencilerin Başı Dertte!

2021-2022 yılını kapsayan eğitim süreci nihayet tamamlandı. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi yaz okulu sınavlarının başlamasına ise ramak kaldı. Anadolu Üniversitesi AÖF Yaz Okulu Fiyatları Belli Oldu, Öğrencilerin Başı Dertte!

Anadolu Üniversitesi AÖF Yaz Okulu Fiyatları Belli Oldu, Öğrencilerin Başı Dertte!

2021-2022 yılını kapsayan eğitim süreci nihayet tamamlandı. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi yaz okulu sınavlarının başlamasına ise ramak kaldı. Bu nedenle öğrenciler AÖF yaz okulu kayıt tarihlerinin yanı sıra kayıt ücretlerini de merak etmeye başladı. Anadolu Üniversitesi Açık öğretim sınavları hakkında resmi açıklama yapıldı. İşte bilinmesi gerekenler;

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Güz Dönemi ve Bahar Dönemi Sınavları başarıyla uygulandı. Sınavdan çok kısa süre sonra ise sonuçlar açıklandı. Şimdilerde ise Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi kayıt işlemlerinin nasıl yapılacağı, yaz okulu sınavlarının nasıl olacağına ilişkin konular gündemden bir türlü düşmek bilmiyor. Öyle ki kurum tarafından yapılan resmi açıklama ile yaz okulu başvuru tarihlerinin yanı sıra sınav tarihleri de nihayet açıklanmış bulunuyor. Buna göre yaz okulu dönemi için kayıtlar, ders seçimi işlemleri ve kayıt bedelinin ödenmesi durumunda tamamlanabilecek. Aynı zamanda tüm işlemler resmi olarak 27 Haziran 2022 Pazartesi günü başlayacak olup, 1 Temmuz 2022 Cuma günü saat 22:00'ye kadar devam edecektir. Ders seçimi yapmayanlar için ödeme bilgileri oluşturulamayacak yani yaz okuluna kaydı yaptırılamayacaktır.

2022 Yılı AÖF Yaz Okulu Kaydı Nasıl Yapılır?

Açık Öğretim Fakültesi Sınavları için belirlenen tarih 13 Ağustos 2022. Peki yaz okulu kayıtları nasıl yapılacak? Öğrenciler yaz döneminde ders alabilmek için en fazla beş ders seçmeleri gerekiyor. İşlemleri gerçekleştirmek içinse Anadolu Üniversitesi'nin öğrenci otomasyonu sayfasına gerekli bilgilerle giriş yapmak şart! Daha sonra ana sayfada bulunan ders seçimi (ekle/sil) butonu bağlantısı üzerinden ders alma işlemlerinin başarıyla tamamlanması mümkün olacaktır. Ders seçen öğrenciler, 2021-2022 yılı Yaz Okulu Öğretim giderleri ödemesine ilişkin bilgileri de okulun resmi sitesinden edinmeli ve belirtilen tarihler arasında ödemelerini gerçekleştirmelidir. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi harçları Ziraat Bankası aracılığı ile kredi kartı ya da banka kartı kullanılarak ödeniyor. Bunun yanı sıra internet bankacılığı ya da ATM'den de ödeme yapmak mümkün!