Amazon'dan Binlerce Kişiye İş İmkanı: Türkiye'de 1000 Personel Alacak! Farklı Kadrolar, Yüksek Maaş, Esnek Çalışma Saatleri

Teknoloji Şirketi Amazon, Türkiye'de kurulacak lojistik üssü için 1000 kişilik personel alımı yapacak. Alım yapılacak kadrolar, başvuru şartları haberimizde...

Amazon'dan Binlerce Kişiye İş İmkanı: Türkiye'de 1000 Personel Alacak! Farklı Kadrolar, Yüksek Maaş, Esnek Çalışma Saatleri

Washington merkezli ve çok uluslu bir teknoloji şirketi olan Amazon, Google, Apple, Microsoft, Facebook ile beraber teknoloji alanında en büyük beş şirket listesinde yer alıyor. 2018 yılında Türkiye pazarına tam anlamıyla giren Amazon, 2020 yılında Türkiye'deki asıl çıkışını yaptı.

Amazon'un Türkiye'de Eylül ayında kuracağı lojistik üs için 1 yıl içerisinde en az 1.000 personel alınacak. Yeni üs İstanbul Tuzla'da kurulacak. Alımlar mühendis, insan kaynakları, muhasebe, operasyon ve bilgi işlem kadrolarında yapılacak. 1000 kişilik personel alımının sadece başlangıç olacağı, alımların devam edeceği de gündemde olan haberlerden. Ek bir istihdam projesi daha başlatılarak 1000 kişilik alımın 1.500 kişiye çıkarılacağı iddia ediliyor.

Türkiye geneline satılan bütün ürünlerin dağıtımı İstanbul'da açılacak bu üs üzerinden yapılacak. Amazon iş ilanlarına başvurular ilk aşamada yabancı site üzerinden yapılıyor. Türkiye iş başvuruları bu site üzerinden yapılıp Amazon'un diğer tüm personel alım ilanları da buradan görüntülenebiliyor.

Amazon Avrupa Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Stefano Perego da Türkiye'de açılacak üsse ilişkin açıklama yaptı. İlk lojistik üssünün İstanbul'da açılacak olmasından dolayı mutluluk yaşadıklarını dile getirdi ve Türkiye'ye olan güveni de özellikle vurguladı. 1000'e yakın personel alımı için oldukça heyecanlı olduğunu duyurdu.

TÜRKİYE YABANCI YATIRIMLAR İÇİN BÖLGESEL MERKEZ

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Ahmet Burak Dağlıoğlu, Türkiye'de pek çok alanda yatırımlar yapıldığını söyledi. Ar-Ge tasarım, üretim, lojistik, eğitim ve yönetim sektörlerinde yatırımcıların tercih ettiği merkezlerinden olduğunu vurguladı.