Altın Yatırımcısına Bir Uyarı Daha! İslam Memiş'ten Dikkat Çeken Altın Yorumu! Tuzağa Düşmeyin!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, yeni tahminleriyle altın yatırımcısını uyardı. İşte piyasalarda son durum…

Altın Yatırımcısına Bir Uyarı Daha! İslam Memiş'ten Dikkat Çeken Altın Yorumu! Tuzağa Düşmeyin!

Altın, dolar ve gümüş tahminleri ile kısa sürede Türkiye’deki birçok yatırımcının ilgisini çeken İslam Memiş, güçlü yorumları ile dikkat çekiyor. Yeni bir uyarı da daha bulunan İslam Memiş, ABD’den geçtiğimiz hafta içinde gelen enflasyon verilerine ilişkin, tuzak oluşturabilecek fiyatlara karşı dikkat edilmesi gerektiği belirtilmişti.

Piyasalarda 2022 yılı için en kritik tarihi de paylaşan İslam Memiş, gram altının yıl içinde 1.450 TL seviyesine kadar çıkacağını düşündüğünü de dile getirmişti. Son dönemde altın piyasalarında yaşanan hareketlilik ise yatırımcısını endişelendirmeye başlamıştı.

Piyasalar İçin Kritik Tarihi Paylaştı!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, altın ve dolar başta olmak üzere tüm piyasalar için kritik tarihin 25 Ocak olduğu ifade edildi. Geçtiğimiz gün resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamaya göre, ABD enflasyon verilerinin piyasalarda geçici dalgalanmalara neden olacağını ve tuzak fiyatlara karşı temkinli olmak gerektiğini ifade eden İslam Memiş, yüzde 7 seviyesinde yükseliş tahminini de tutturmuştu.
Piyasalar için 2022 yılının ilk önemli kararının ise 25 Ocak’ta FED’den gelecek haberler olduğuna işaret etti. Gram altın fiyat tahminini ise yükselten İslam Memiş, yatırımcıları tuzak fiyatlara karşı uyarmaya devam ediyor.

Gram Altın Ne Kadar?

15 Ocak Cumartesi günü itibariyle altın piyasaları hafta sonu nedeniyle kapanış seviyesinde işlem görmeye devam ediyor. 790 TL üzerinden iki gün boyunca işlem görmesi beklenen gram altın, son dönemde dolarda yaşanan düşüş sonrası bin lira rekor seviyesinden gerilemişti. Ons altında yaşanan yükseliş ise yeniden yukarı yönlü hareketlere neden oldu.

Çeyrek Altın Kaç TL?

Çeyrek altın fiyatları hafta sonu nedeniyle kapanan piyasalarda 1.306 TL seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. Yeni haftaya yeniden yatay bir seyirle başlaması beklenen çeyrek altının, yatırımcılar için uzun vadede güçlü bir araç olabileceği yorumları da gündeme geldi.

Ons Altın Ne Kadar?

ABD’nin son 40 yılın en yüksek enflasyon rakamlarını görmesinin ardından ons altın fiyatları 1.816 dolar seviyelerine kadar ilerledi. Enflasyon riski ve FED faiz artırımı sinyali ise altın fiyatlarında yükselişe işaret ediyor.