Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş uyardı! Eylül'de çarşı pazar karışacak! O tarih için son şans dedi, yoksa..

Türkiye'de yüzbinlerce kişinin merakla takip ettiği finans uzmanı arasında yer alan İslam Memiş dolar, altın, euro, sterlin ve kripto para yatırımcılarını uyardı. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş uyardı! Eylül'de çarşı pazar karışacak! O tarih için son şans dedi, yoksa..

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş uyardı! Eylül'de çarşı pazar karışacak! O tarih için son şans dedi, yoksa..

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş uyardı! Eylül'de çarşı pazar karışacak! O tarih için son şans dedi, yoksa.. Türkiye'de yüzbinlerce kişinin merakla takip ettiği finans uzmanı arasında yer alan İslam Memiş dolar, altın, euro, sterlin ve kripto para yatırımcılarını uyardı. Yaptığı tahmin ve öngörüler ile birlikte vatandaşa doğru sinyaller ulaştıran İslam Memiş yaptığı son uyarı ile birlikte gündeme oturdu. Temmuz ayının döviz piyasalarında yatay seyirde tamamladığını söyleyen İslam Memiş, Ağustos ayında ise herhangi bir aksiyon beklemediğini ifade etti. İşte konuşmalarından satır başları..

Tatil aylarının olması sebebiyle Temmuz ayında agresif bir dalgalanma görülmediğini söyleyen İslam Memiş, bu süreçte ise Merkez Bankası'nın da sürpriz bir karar almadığına dikkat çekti. Temmuz ayının son haftasında açıklanan faiz kararı sonrasında ise Çarşamba - Perşembe günlerinde özellikle Eylül ayının sinyalini aldığını ifade etti. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, Temmuz ayının son haftasında Eylül sinyallerinin geldiğinin altını çizerken, para piyasalarında ise çarşının karışacağını ifade etti. İşte o açıklamalar..

EYLÜL'DE PARA PİYASALARINDA ÇARŞI PAZAR KARIŞIR

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, Eylül ayında her şeyin değişeceğini açıkladı. Buna göre ise vatandaşların Ağustos ayında son alım fırsatını yakaladığını açıkladı. İslam Memiş, FED'in beklentiler dahilinde 75 baz puan arttırdığını iletirken Amerikan Merkez Bankası başkanı Jerome Powell'in ise köşeye sıkıştığını söyledi.

"Amerika Merkez Bankası (Fed) beklenti dahilinde faizleri 75 baz puan artırdı. Fed Başkanı Jerome Powell, çarşamba akşam ki konuşmasında enflasyon ve resesyon konuşmasında oldukça gergindi. Köşeye sıkıştı, yine klasik bahanelere sarıldı ve “resesyon yok” dedi. Geçen yıldan beri “geçici enflasyon” dediği gibi. Tatil dönemi olduğundan küresel piyasalarda “resesyon” fiyatlaması daha başlamadı."

"KRİPTO'DA YAŞANAN YÜKSELİŞLER SADECE TEPKİ"

Perşembe - Cuma günleri emtia ve kripto paralarda yaşanan yükselişlerin sadece bir tepki olduğuna dikkat çeken İslam Memiş, asıl resesyon fiyatlamasının ise Ağustos ayının son haftasında patlayacağını ve Eylül - Ekim gibi ise zirve yapacağını açıkladı. Amerika Birleşik Devletleri'nde teknik olarak resesyonun başladığını söyleyen Memiş, FED'in ise doğal olarak inkar ettiklerini açıkladı.

"ABD’de teknik olarak resesyon başladı. Tabii doğal olarak inkar ediyorlar, etsinler de. Sorun yok, kimse artık bu yalanlara inanmıyor. Önemli olan alım için gecikmiş, bu yalanlara inanmış, döviz veya altın borcu olanların durumu! Onların işi gün geçtikçe zorlaşıyor. Dolar/TL kurunda 17-18, altının gram fiyatında 950-1.000, gümüşün gram fiyatında 11-12 lira aralıkları geçerliliğini koruyor. Ağustos ayı içerisinde bu bant aralıklarından alım işini bitirenler korkmamalı. Özellikle döviz ve altın borçlanılmamalı. Pazartesi günü daha detaylı bir yol haritası belirleyeceğiz."