Altın Fiyatlarında Son Dakika! Gram ve Çeyrek Altını Olan Yaşadı! İslam Memiş'ten Dikkat Çeken Altın Yorumu

Altın piyasalarında fiyatlar yükselmeye devam ediyor. Uzmanlar ise artan fiyatlara karşı uyarıyor. İşte piyasalarda son durum…

Altın Fiyatlarında Son Dakika! Gram ve Çeyrek Altını Olan Yaşadı! İslam Memiş'ten Dikkat Çeken Altın Yorumu

Altın piyasaları 20 – 24 Aralık haftasına yine hareketli bir başlangıç yaptı. Dolar kurunun haftanın ilk işlem gününde sabah saatleri itibariyle yaşadığı hareketlilik altın piyasalarında da etkisini göstermeye devam ediyor. 890 TL seviyesinden bir önceki kapanışının altında güne başlayan gram altının yükselişini sürdürmesi bekleniyor.

Gram ve çeyrek altında son dönemde yaşanan sert dalgalanmalar hafta boyunca devam edecek. Merkez bankalarından geçtiğimiz hafta gelen yeni kararlar ile yıl sonunda piyasaların durumunun ne olacağı tahmin edilmeye başladı. Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Para ve Altın Piyasası Uzmanı İslam Memiş, şuan için al – sat yapmanın son derece riskli olduğunu ifade etti.

İslam Memiş’ten Yeni Altın Yorumu

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, son dönemde piyasalarda yaşanan kötü gidişata işaret ederek, al – sat işlemlerinin ciddi bir risk oluşturabileceğini açıkladı. Yapılması gereken tek şeyin mevcut varlıklara sahip çıkılması olduğunu ifade eden Memiş, bu saatten sonra 800 liran alım yapıp dokuz yüz – bin liradan satış yaparım düşüncesinin son derece riskli olduğunu söyledi.

Yeni haftada da altın fiyatlarının yükselişle hafta kapanışını yapmasını beklediğini ifade eden İslam Memiş, birikimlerin uzun vadede korunması gerektiğine işaret etti. Altın alımının maliyetinin de arttığına dikkat çeken Memiş, maliyeti yüksekte olsa altının her zaman uzun vade için güvenli yatırım araca olacağını ifade etti.

Gram Altın Ne Kadar?

Haftanın ilk işlem gününde 20 Aralık pazartesi günü itibariyle gram altın 890 lira seviyesinde haftaya başladı. Hafta boyunca yukarı yönlü bir hareket izlemesi beklenen gram altının fiyatında yükseliş bekliyor. Günün ilk yarısından kapanışa kadar ciddi bir fiyat artışı beklentisi doğmuş durumda.

Çeyrek Altın Ne Kadar?

Çeyrek altın fiyatları ise yeni haftaya 1.450 TL seviyesinde başladı. Haftalardır yükseliş eğilimi içinde olan çeyrek altının fiyatının da yükselmeye devam etmesi beklentisi devam ediyor.

Cumhuriyet Altını Ne Kadar?

Cumhuriyet altının da benzer bir yükseliş eğilimi devam ederken fiyatı rekor seviyelerde ilerlemeye devam ediyor. 6 bin 650 TL seviyesinde işlem gören cumhuriyet altını yükselişine devam ediyor.