Altın Fiyatlarında Hareketlilik Devam Ediyor! Gram ve Çeyrek Altın Yönünü Belirledi

Altın piyasalarında 7 Aralık Salı günü itibariyle hareketlilik devam ediyor. Yukarı yönlü hareketini sürdüren gram ve çeyrek altın yükselişini sürdürüyor.

Altın Fiyatlarında Hareketlilik Devam Ediyor! Gram ve Çeyrek Altın Yönünü Belirledi

Kur fiyatlarında yaşanan sert dalgalanmalar ve enflasyon karşısında güvenli liman oluşu sayesinde altın fiyatları her geçen gün artmaya devam ediyor. Son dönemde piyasalarda yaşanan olumsuzluklar sonrası ilginin de arttığı altında fiyatlar uçuşa geçti.

Gram ve çeyrek altında haftanın ilk günü başlayan yön arayışı, yukarı yönlü olarak devam ediyor. Gram altında 800 lira hedefi görülürken, çeyrek altında ise 1.300 lira seviyesi yeni hedef olarak belirlendi. Hafta boyunca kura da bağlı olarak altın fiyatlarının yükselişini sürdürmesi bekleniyor.

Gram Altın Fiyatı Ne Kadar?

Gram altın fiyatları bir önceki kapanışının üzerinde seyretmeye devam ediyor. 7 Aralık Salı sabah saatleri itibariyle güne 789 TL seviyesinde başlayan gram altının, gün içinde bu seviyeyi aşarak ilerlemeye devam etmesi bekleniyor. Yüzde 0,07 oranında bir primle güne başlayan gram altının bu seviyenin üzerinde seyretmesi beklentisi sürüyor. Benzer bir hareketlilik yaşanan kur fiyatlarının da gram altın üzerinde baskı yarattığı ifade ediliyor.

Çeyrek Altın Ne Kadar Oldu?

Çeyrek altında ise benzer tablo görülmeye devam ediyor. Haftanın ikinci işlem gününde çeyrek altın 1.283 TL seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. Güne yüzde 0,08 değer kazancı ile başlayan çeyrek altın, gram altından daha güçlü bir performans çiziyor. Gün içinde piyasalardan gelecek haberler ve kur dalgalanmalarına göre altın piyasalarında yeni yön arayışlarının görülebileceği ifade ediliyor.

Cumhuriyet Altını Ne Kadar?

Cumhuriyet altınında ise tüm zamanların en yüksek seviyeleri görülmeye devam ediyor. Haftanın ikinci işlem gününde önceki kapanışının üzerine çıkan cumhuriyet altını, 5 bin 113 TL seviyesinden işlem görüyor. 5 bin 115 TL’nin yeni hedef olarak belirlendiği cumhuriyet altını da gün içinde gelecek haberlere ve piyasa verilerine göre yükselişine devam edecek.

Küresel Piyasalarda Sakinlik Sürüyor

Küresel altın piyasalarında ise Omicron varyantının etkileri takip edilmeye devam ediyor. Ons altın fiyatı varyant etkisi ile 1.780 dolar seviyelerine yeniden ulaşmayı başardı. Yeni varyant etkisi ve piyasa verileri ons altın üzerinde baskı yaratmaya devam ediyor.