Ali Koç'un özür beklediği Ukrayna Büyükelçisi Bodnar'dan cevap geldi!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, geçtiğimiz günlerde oynanan Fenerbahçe - Dinamo Kiev maçında bir grup taraftarın yapmış olduğu "Vladimir Putin" tezahüratları konusunda Ukrayna Büyükelçisi Fenerbahçe'den özür dilemeli demişti. Bu ifadelerin ardından Büyükelçi Bodnar'dan cevap gecikmedi.

Ali Koç'un özür beklediği Ukrayna Büyükelçisi Bodnar'dan cevap geldi!

Fenerbahçe'nin geçtiğimiz günlerde karşılaştığı Dinamo Kiev maçı hala daha etkilerini sürdürüyor. Yalnızca Fenerbahçeli değil ülkemizdeki diğer takımların taraftarlarıın da yakın merceğinde olan maç temsilcimiz Fenerbahçe ile Ukrayna ekibi Dinamo Kiev arasında oynanmıştı.

İki takım arasında oynanan ve 90 dakikalık maç süresinin yetersiz kaldığı maç 120 dakika sürmüş ve maçtaki pek çok pozisyon olay olmuştu. Ancak maçta Ukrayna ekibinin bulduğu ilk golün ardından yaşanan olaylar maça damgasını vurdu. Yaşanan olaylar küresel çapta büyük yankı uyandırdı.

Maçta gelen ilk gol haberinin ardından golü atan oyuncu Buyalskiy tribüne karşı kışkırtıcı gol sevinçlerinde bulunmuş ve bir grup Fenerbahçe taraftarı "Vladimir Putin" tezahüratları yapmıştı. Fenerbahçeli bazı taraftarların yaptıkları bu tezahürat maça damgasını vurmuş ve olay uluslararası basında da büyük yankı uyandırmıştı. Bu olayın ardından ise Ukrayna ve Fenerbahçe arasında ipler gerilmişti. Dün Ali Koç yaptığı basın toplantısında kullandığı ifadelerle dikkat çekmişti.

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, dün yaptığı basın toplantısında "Ukrayna'dan özür dilemeyeceğiz. Bunun sebebini de biraz sonra anlatacağım. Ukrayna Büyükelçisi'nin hadsiz söylemleri sonrasında o bizden özür dilemeli. Medyada her konumuza maydanoz olan rakip takım taraftarlarından etkilenmiş olmalısınız" ifadelerini kullanmıştı.

Ali Koç'un bu açıklamlarından sonra olayın takipçileri Ukrayna Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar'ın açıklaması bekleniyordu. Vasyl Bodnar ise açıklamalrını az önce resmi sosyal medya hesabı aracılığı ile yaptı. Vasyl Bodnar'ın sosyal medya paylaşımları şu şekilde;

Ali Koç'un özür beklediği Ukrayna Büyükelçisi Bodnar'dan cevap geldi!

"Ukrayna'da dehşet verici bir savaş var. Rusya düşman, Putin katildir; Türkiye dost, futbol tutku, Fenerbahçe güçlü takımdır; Yanlış anlaşılmaları diyalog yolu ile düzeltiyoruz. Mektup ve açıklaması için Fenerbahçe'yeteşekkür ediyorum;Burada noktalıyoruz ve Rus propagandasının istifade etmesine müsaade etmiyoruz"

Ali Koç'un özür beklediği Ukrayna Büyükelçisi Bodnar'dan cevap geldi!