AKP Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu Kimdir?

Körfez ülkelerinden Trabzon’a gelen Arap turistler üzerinden ülkemiz turizmi ve ekonomisini hedef alan saldırılar hakkında açıklama yapan Bahar Ayvazoğlu Türkiye gündemine oturdu. Peki AKP Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu Kimdir?

AKP Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu Kimdir?

AKP Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu Kimdir? Körfez ülkelerinden Trabzon’a gelen Arap turistler üzerinden ülkemiz turizmi ve ekonomisini hedef alan saldırılar hakkında açıklama yapan Bahar Ayvazoğlu Türkiye gündemine oturdu. Bahar Ayvazoğlu Körfez ülkelerinden Trabzon'a gelen Arap turistler ile ilgili yapılan eleştiri ve yorumlara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Arapça tabelelara tepki gösteren vatandaşlara vatan haini diyen Bahar Ayvazoğlu'nun resmi sosyal medya hesabından da paylaştığı o görüntülere büyük tepkiler gelmeye devam ediyor. Türkiye'de son dönemlerde sürekli olarak artan hayat pahalılığı, barınma krizi ve mülteci problemleri hızlı bir şekilde yükselirken vatandaşlar ise tepkilerini sosyal medyada dile getiriyor. Buna göre ise Bahar Ayvazoğlu tarafından yapılan o açıklamalar çok konuşuldu. İşte detaylar!

BAHAR AYVAZOĞLU KİMDİR?

Türkiye Büyük Millet Meclisi resmi internet sayfasında AKP Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu hakkında yer alan özgeçmiş şu şekilde:

Bahar AYVAZOĞLU Trabzon doğumludur.

Matematiksel İktisatçı, Edebiyatçı, Proje Uzmanı; KTÜ Ekonometri Bölümü ve AÜ Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu olup, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sosyal Politikalar Bölümü'nde Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir.

2001 yılında AK Parti'nin kuruluşu ile siyasi hayatına başladı. 10 yıl aralıksız olarak Trabzon Merkez İlçe Başkanlığı'nda görev yaptı. Ardından 2 yıl Ortahisar İlçe Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 2015 tarihinde yapılan kongrede AK Parti Trabzon Kadın Kolları İl Başkanı seçildi. 2018 tarihinde yapılan kongre ile tekrar seçilerek AK Parti Trabzon Kadın Kolları İl Başkanlığı görevine devam etti.

2007 yılında AK Parti Genel Merkezi tarafından düzenlenen "Teşkilat nedir? Teşkilatçı kime denir? konulu yarışmada Türkiye dördüncülüğünü elde etti ve ödülünü dönemin Başbakanı, AK Parti Genel Başkanı, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın elinden aldı.

2011 yılında AB hibelerince fonlanan 'Do you play with me' projesinin koordinatörlüğünü yaptı ve proje ile, gelir düzeyi düşük ailelerin çocuklarının okul öncesi eğitim almaları, özel bir yöntem ile eğitimlerinin desteklenmesi ve ailelerin bu konuda bilinçlenmesi sağlandı.

2013 yılında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından fonlanan Bizde Varız projesinin koordinatörlüğünü yürüttü. Proje ile engelli bireyler ve ailelerinin sosyal yaşama etkin katılımlarına destek olunarak toplumla kaynaşmalarında önemli adımlar atıldı.

2016 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca fonlanan İKG Genç İstihdamının Desteklenmesi hibe programı kapsamında koordinatörlüğünü yaptığı "Okuldan Hayata" projesi ile üniversiteden mezun olan/olmuş ve işgücü piyasasına katılmamış gençlerin kalifiye hale gelerek istihdam edilmeleri desteklendi.

Bu çalışmalar ile birlikte engelliler, çocuklar ve gençlerin dezavantajlı olduğu alanlarda önemli çalışmalara imza attı.

Çeşitli yayın organlarında yayımlanan makale ve denemeleri mevcut olan AYVAZOĞLU orta seviyede İngilizce bilmekte olup, evli ve 2 çocuk annesidir.