Akaryakıt fiyatlarında ki sert düşüş devam ediyor! Motorin ve benzine Pazartesi günü dev indirim

Türkiye'de en fazla zam alan ürünler arasında yer alan akaryakıt fiyatlarına son dönemlerde gelen indirimlerin ardı arkası kesilmiyor. 30 TL'ye kadar yükselen benzin ve motorin fiyatları brent petrolda yaşanılan değer kayıpları sonrasında ise hızlı bir şekilde düşmeye başladı. Akaryakıt fiyatlarında ki sert düşüş devam ediyor! Motorin ve benzine Pazartesi günü dev indirim

Akaryakıt fiyatlarında ki sert düşüş devam ediyor! Motorin ve benzine Pazartesi günü dev indirim

Akaryakıt fiyatlarında ki sert düşüş devam ediyor! Motorin ve benzine Pazartesi günü dev indirim - Türkiye'de en fazla zam alan ürünler arasında yer alan akaryakıt fiyatlarına son dönemlerde gelen indirimlerin ardı arkası kesilmiyor. 30 TL'ye kadar yükselen benzin ve motorin fiyatları brent petrolda yaşanılan değer kayıpları sonrasında ise hızlı bir şekilde düşmeye başladı. Akaryakıt fiyatlarında ki sert düşüş devam ediyor! Türkiye'de yeni yıl itibari ile en fazla fiyat artışı gösteren ürünler arasında yer alan akaryakıt fiyatları geçtiğimiz haftalarda 30 TL'den satışı gerçekleştiriliyordu.

Dünya piyasalarında ki durgunluk ve değer kayıpları sonrasında ise akaryakıt fiyatlarına ise peş peşe indirim gelmeye başladı. Buna göre ise motorin ve benzin fiyatları 30 TL'nin üstüne çıkarken son gelen indirimler sonrasında ise yeni fiyatlar 25 TL'nin altına kadar düşmeye başladı. Vatandaşların biraz da olsa nefes aldığı bu süre zarfı içerisinde ise akaryakıt fiyatları için yeni bir güncelleme daha geldi. Buna göre ise Pazartesi günü motorin ve benzine dev indirmi geliyor. Akaryakıt fiyatlarına gelen indirimlerin devam etmesi bekleniyor.

Akaryakıt fiyatlarına bir indirim daha!

Dolar kurunda yaşanılan hareketlilikler ve petrol fiyatlarının artması akaryakıt fiyatlarını da olumsuz oranda etkilemişti. Türkiye'de Türk Lirası'nın sürekli değer kaybı yaşaması sonrasında ise enflasyon rakamları da yükselirken akaryakıt fiyatlarında da büyük bir endişe yaratmıştı.

Brent petrolde varil fiyatı 103 dolara kadar gerilerken sektörde bir indirim beklentisi oluşmuştu. Buna göre ise akaryakıt fiyatları petrol fiyatları, enflasyon ve dolarda yaşanılan yükselişler sonrasında rekorlar üzerine rekorlar kırarken yaşanan brent petrol değer kaybı sonrası ise tekrar indirim geldi.

Pazartesi günü indirim pompaya yansıyacak!

Milli Gazete'de sektör kaynaklarına dayandırılan haberlere göre ise 25 Temmuz Pazartesi günü gece yarısı itibariyle benzin fiyatlarının litresinde 1,20 TL ve motorin fiyatlarının litresinde ise 92 kuruş indirim bekleniyor.

23 Temmuz 2022 Akaryakıt fiyatları

Bugün saatler 12:02'yi gösterirken güncel akaryakıt fiyatları ise merak edildi. İstanbul'da motorinin litresi 25,43 TL'den satılırken benzinin litresi ise 22,72 TL'den satılıyor.

İndirim geri çekilmez ise eğer 25 Temmuz 2022 Pazartesi günü motorinin litresi 24 TL bandına gerilerken benzinin litresi ise 21,50 TL'ye kadar düşecek.