Ak Partili Belediye Başkanı Ardında Mektup Bırakarak İstifa Etti! O Mektupta Yazanlar Okuyanların Ağzını Açık Bıraktı! Ak Partili İsimden İstifa Mektubu..

Ak Partili Belediye Başkanı istifası ile gündeme damga vurdu. Batman'da Hasankeyf Belediyesi Başkanvekili AKP'li Abdullah Tarhan, ardında sadece bir istifa mektubu bırakırken o mektupta yazanlar görenlerin ağzını açık bıraktı. Abdullah Tarhan neden istifa etti? İşte detaylar...

Ak Partili Belediye Başkanı Ardında Mektup Bırakarak İstifa Etti! O Mektupta Yazanlar Okuyanların Ağzını Açık Bıraktı! Ak Partili İsimden İstifa Mektubu..

Batman'da Hasankeyf Belediye Başkanı olarak görev yapan Abdullah Tarhan'ın ani istifası gündeme damga vurdu. Ardında bıraktığı istifa dilekçesi ve mektubu görenleri hayrete düşürürken o mektubun içeriği ve istifa nedeni oldukça merak edildi. Batman'da Hasankeyf Belediyesi Başkanvekili AKP'li Abdullah Tarhan işe alımlarda usülsüzlük yapıldığını ve aile fertlerinin işe alım sırasında ön planda tutulduğunu dile getiren Tarhan mektubuyla gündeme geldi.

Ak Parti ilçe teşkilatında görev yapan kişilerin işe alımlarda aile fertlerini iş sahibi yapması ve usülsüz alımlar nedeniyle istifa dilekçesini veren Abdullah Tarhjan geride bıraktığı mektupğla herkesten özür diledi. Daha fazla dayanamadığını dile getirdiği o mektubu ardında bırakan Tarhan yazıklarıyla sosyal medyada çok konuşuldu.

Abdullah Tarhan Neden İsitfa Etti?

Yazdığı istifa mektubunda pek çok haksız işe alımın olduğunu ve geride kalan binlerce gencin işsiz olduğunu dile getiren Tarhan 'Biz eski Hasankeyf'ten yeni bir yerleşime girdik, yeni bir ilçe olduk ancak yeni olan bu ilçede Hasankeyfli hiçbir vatandaşın bir karış toprağı yok. Buradaki bütün gençler işsiz güçsüz. Marmaris'e çalışmaya giden yüzlerce Hasankeyfli gençler var. Hasankeyf'te devlet hastanesine eleman alımı dışarıdan yapıyorlar, müze müdürlüğüne dışarıdan eleman getiriyorlar, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne alımlarda dahi dışarıdan insanlar getiriyorlar' dedi.

Tanıdık kayırma noktasına değinen Tarhan cümlelerine şu şekilde devam etti;

'PTT'ye eleman alınıyor, kendi akrabalarını sokuyorlar. İlçe başkanı ve belediye başkanı tüm kurumlardaki kadrolara, 'kardeşim', 'amcaoğlum', 'yeğenim' diyerek işe koyuyorlardı. Ben 49 yıllık belediyeciyim ve artık bu duruma dayanamadım. Vatandaşlarımın daima yanındayım. Hiçbir zaman 'Ailemden bu, şu alınsın' demiyorum, ben istiyorum ki ihtiyacı olanlar işe girsin. Bu yaşanılan durumu milletvekiline, il başkanına, ilçe başkanına ve belediye başkanına, il koordinatörüne ve bölge koordinatörüne söyledim ama oralı olmadılar' dedi.

Ak Parti ile başkanı ile görüşme sağlamak istediğini fakat bir geri dönüş alamadığını belirten Tarhan özür dileyerek 'İl başkanım da '3-4 gün sabret' dedi. Dün gittim, telefonla aradım ama 3-4 saat beklememe rağmen geri dönmedi. İkazlarımın dikkate alınmaması sonrasında yazılı istifamı verdim. Bundan sonra vatandaşlarımın ve gençlerimin yanındayım şimdi daha rahatım. Lakin meclis üyeliğinden istifa etmedim, yapılan usulsüz işe alımlarla her zaman mücadele edeceğim ve bunları konuşmaya devam edeceğim. AK Parti İlçe Başkanı'nın iki kardeşi PTT'de çalışıyor, belediye başkanı bir yeğenini koydu, o iki sene çalıştı başka yere tahinini çıkardı ve başka bir yeğenini yine PTT'ye koydu. Ben üç dönemdir meclis üyesiyim ve üç dönemdir burada AK Parti'ye kazandıran benim. Bu geç kalınmış bir istifadır. Sabrettim, olmadı. Seçmenlerimden ve gençlerden özür dilerim.' dedi.

Ak Partili Belediye Başkanı Ardında Mektup Bırakarak İstifa Etti! O Mektupta Yazanlar Okuyanların Ağzını Açık Bıraktı! Ak Partili İsimden İstifa Mektubu.. - Resim : 1