AK Parti Grup Başkanvekili Numan Kurtulmuştan Bitcoin açıklaması: Bitcoin alternatif bir...

Birikimlerini değerlendirmek isteyen yatırımcıların, son zamanlarda bu isteklerini en sık karşıladıkları yer olan kripto para piyasası, tüm dünya genelinde büyük ilgi görmeye devam ediyor. Ak Parti Grup Başkanvekili Numan Kurtulmuş, ülkemiz tarafından da yakından takip edilen kripto para piyasası ile ilgili açıklamalarda bulundu. İşte Numan Kurtulmuş’un kripto para açıklamaları…

AK Parti Grup Başkanvekili Numan Kurtulmuştan Bitcoin açıklaması: Bitcoin alternatif bir...

Son zamanların en çok tercih edilen yatırım araçlarından biri olan kripto para piyasası hem mevcut yatırımcıların hem de birikimlerini bu piyasada değerlendirmeyi düşünen potansiyel yatırımcıların ilgisini çekmeyi devam ediyor.

Geride bıraktığımız yılın son haftalarına doğru döviz kurlarında ve altın piyasasında yaşanan dalgalanmalardan direkt olarak etkilenen kripto para piyasası, BTC’nin ve diğer coinlerin değerlerinde düşüş yaşanmasına sebep olmuştu. Kripto para piyasasında yaşanan gelişmelerden sonra, tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi ülkemiz içerisinde de yakın gelecekte kripto para piyasaları ile ilgili çeşitli düzenlemeler yapılmaya başlandı. Ak Parti Gurup Başkanvekili Numan Kurtulmuş konu ile ilgili düşüncelerini dile getirdi.

Gençlerle Buluşma Programına Katıldı!

Geçtiğimiz günlerde İstanbul ilinin Sultanbeyli ilçesinde düzenlenen “Gençlerle Buluşma” isimli programa katılım sağlayan Ak Parti Grup Başkanvekili Numan Kurtulmuş, gençlerin kendisine yönelttiği soruları cevapladı. Parti gündeminde, yakın geleceğe yönelik var olan planları açıklayan ve çeşitli değerlendirilmelerde bulunan Numan Kurtulmuş’a, kripto para piyasaları ile ilgili düşünceleri soruldu. Parti Grup Başkanvekili Kurtulmuş, konuya ile ilgili fikirlerini gençler ile paylaştı.

“Bitcoin, yeni bir para denemesidir.”

Kripto para piyasaları ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Numan Kurtulmuş, BTC’nin yeni bir para denemesi olduğuna dikkat çekti. Kurtulmuş, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: “BTC, bir para denemesidir. Tamamen sanal olan bir oluşumdur ancak şu an reel ortamda da kendine bir karşılık bulmuştur. Dünya genelinde yaşanan, yeni bir finansal araç bulma isteği sonucunda ortaya çıkmıştır. Biz, dünyanın yeni bir finansal araca ihtiyacı olduğunu zaten daha önceden söylemiştik.”

Düzenlemeler Yapılıyor!

Yakın zamanda hükümetin kripto para piyasası ile ilgili yasal düzenlemeler yapacağını belirten Numan Kurtulmuş, çalışmaların sürdüğünü ve çok kısa zaman içerisinde Meclis’e taşınacağını bildirdi. Kripto paralara bel bağlamak için erken bir dönemde olduğumuzu dile getiren Numan Kurtulmuş, BTC’nin alternatif bir para birimi olduğunu düşünmek konusunda hızlı davranılmaması gerektiğini ifade etti.

SONRAKİ HABER