Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ASDEP başvuru sonuçları açıklandı mı? 2022 ASDEP sözlü mülakatları nasıl yapılacak? Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

Geçtiğimiz günlerde başvuruları kapanan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ASDEP ilanı, yeni gün itibari ile en çok sorgulanan konu başlıkları arasında yerini aldı. İlgili bakanlığın personel alımı ilanına başvuru yapmış olan adaylar, sonuçların ne zaman açıklanacağını merak ediyorlar. İşte ASDEP 2022 alımlarına ilişkin haberin ayrıntıları…

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ASDEP başvuru sonuçları açıklandı mı? 2022 ASDEP sözlü mülakatları nasıl yapılacak? Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

2022 yılının gelmesi ile birlikte, eksik kadrolarını belirleyerek ilana çıkan kurumlardan biri de Aile ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olmuştu. Bakanlık, yeni dönem itibari ile ADEP kadrolarına çok sayıda personel alımının yapılacağını ilan etmiş ve ilgili ilan aracılığı ile başvuru detaylarını açıklamıştı.

Geçtiğimiz haftalarda ilana çıkan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ASDEP kadroları için aday başvurularını 10- 20 Ocak 2022 tarihleri arasında almış ve son başvuru tarihi itibari ile ilan başvuru ekranlarını kapatmıştı. Başvuruların tamamlanmasının üzerinden 10 günü aşkın bir süre geçmiş olmasına rağmen, personel alımlarına ilişkin herhangi bir açıklama yapılmamış olması adayların meraklanmasına sebep oldu. Başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak eden adaylar, ilgili konuya ilişkin araştırmalarını sürdürüyorlar.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 2022 ASDEP Başvuruları Ne Zaman Açıklanacak?

Yeni dönem itibari ile kamu kurumlarında istihdam edilmek amacı ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının açmış olduğu ADEP kadrolarına başvuruda bulunan adaylar, başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağına ilişkin haberleri araştırmaya devam ediyorlar. Ancak şimdiye kadar bakanlık tarafından konu ile ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. ASDEP kadroları için yapılan başvurularının ne zaman açıklanacağı, henüz bilinmiyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 2022 ASDEP Başvuruları Nereden Açıklanacak?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının 2022 ASDEP başvuru sonuçlarının açıklanacağı yer, bakanlığın resmi internet sitesi olarak bildirildi. Adaylara, elektronik ortam bilgilendirilmesi dışında herhangi bir kanal aracılığı ile bilgilendirme yapılmayacak.

ASDEP Sözlü Sınavı Nasıl Yapılacak?

ASDEP başvuru sonuçlarının açıklanması ile birlikte, bakanlığın düzenleyeceği sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar belirlenmiş olacak. Sözlü sınav, bakanlığın Ankara merkezinde yapılacak ve bu sınavdan alınan sonuç, bir yıl boyunca geçerliliğini koruyacak.