Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 2022 Yılı Yer Değiştirme Sonuçları Açıklandı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yer değiştirme sonuçlarına ilişkin duyuru geldi. Bakanlık personellerin yer değiştirme taleplerinin sonuçlandırıldığını ve bundan sonraki süreçte ilgili personellerin neler yapacaklarını açıkladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 2022 Yılı Yer Değiştirme Sonuçları Açıklandı

"Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 2022 Yılı Yer Değiştirme Duyurusu" yayımlandı. Bakanlığın Personel Genel Müdürlüğü sayfasından yayımlanan duyuruda, görev yeri değişen personellerin online sorgulama yaparak yeni görev yerlerini öğrenecekleri ilan edildi.

AİLE BAKANLIĞI PERSONELLERİ İÇİN GÖREV YERİ DEĞİŞİKLİĞİ SONUÇLARI

Bakanlık resmi sitesinden yer değiştirme duyurusuna ilişkin "17.05.2013 tarihli ve 28650 sayılı Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe giren “Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 8, 11 ve 22 inci maddeleri kapsamında 2022 yılı atama ve yer değiştirme başvuruları 18.04.2022 – 29.04.2022 tarihleri arasında Personel Yönetim Sistemi üzerinden alınmış olup, genel atama dönemine ilişkin süreç, Bakanlığımız Yönetmeliğinin ilgili hükümlerine göre devam etmektedir." açıklamasında bulundu.

Yazılı basın açıklamasının devamında ile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü; ilan edilen yer değiştirme sonuçları bilgilendirme amaçlı olup, ilan süresi içerisinde talebinden vazgeçen veya itiraz üzerine yeniden yapılacak değerlendirme sonucuna değişkenlik gösterebileceğini açıkladı.

Sonuçlara İlişkin Açıklama

Personellerin sonuçlarına ve sonuçların ardından yapılacak işlemler hakkında Bakanlık "Anılan Yönetmeliğin “Yer Değiştirmenin İptali” başlıklı 25 inci Maddesinin 2 inci fıkrası gereği görev yerleri değiştirilen personelin atama işlemi iptal edilmeyeceğinden, ilan süreci içinde talebinden vazgeçmek isteyen personelin diğer personelin mağduriyetine sebebiyet vermemeleri için 27.07.2021 tarihine kadar taleplerinden vazgeçmeleri gerekmektedir." ifadelerine yer verdi.

Sonuçları görüntülemek isteyen Aile Bakanlığı personelleri ( https://www.aile.gov.tr/media/112476/2022-yer-deg-ilan.pdf ) web sitesinden sorgulama yapacaklar. Liste Aile Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü'nde yer alan duyuruda paylaşılmıştır.