AFAD Personel Alımı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? AFAD Personel Alımı Sonuçları Belli Oldu Mu?

AFAD Başkanlığı, taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere birçok kadroda alım yapacağını açıklamıştı. Başvuruları sürecinin tamamlanmasının ardından sonuçların açıklanması bekleniyor.

AFAD Personel Alımı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? AFAD Personel Alımı Sonuçları Belli Oldu Mu?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı tarafından taşra teşkilatlarından görevlendirilmek üzere çok sayıda personel alımı yapılacağı duyurulmuştu. Sözleşmeli arama ve kurtarama teknisyeni ile personel alımı için başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından sonuçların açıklanması bekleniyor.

AFAD tarafından yayınlanan resmi başvuru ilanına göre başvurularını 18 – 28 Kasım tarihleri arasında yapan adaylar, e – Devlet üzerinden online olarak başvurularını tamamlamışlardı. Kariyer kapısı üzerinden başvuruları tamamlanan adayların sonuçları ne zaman öğrenecekleri ise merak edilmeye başladı.

AFAD 1749 Personel Alımı Gerçekleştirecek

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) bünyesinde ilgili birimlerde istihdam edilmek üzere, 1101’i sözleşmeli arama ve kurtarma teknisyeni ve 648 sözleşmeli personel olmak üzere toplamda 1749 yeni personelin istihdam edileceği duyurulmuştu. Başvuru ilan metinin yayınlanmasının ardından büyük ilgi gören ilana çok sayıda kişi başvurularını tamamladı.

28 Kasım 2021 tarihine kadar ilgili şartları sağlayan adayların başvurularını e – Devlet üzerinden Kariyer Kapısı aracılığıyla başvurularını yapmaları istenmişti. Başvurularını tamamlayan adaylar ise sonuçların açıklanmasını bekliyor.

Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

AFAD Başkanlığı bünyesinde alımı gerçekleştirilecek çok sayıda personel hakkında henüz resmi bir açıklama gelmedi. Değerlendirmelerin tamamlanmasının ardından yazılı duyuru ile personel alımına ilişkin açıklamanın yayınlanması bekleniyor. AFAD Başkanlığı personel işleri resmi internet sitesi üzerinden adayların bilgi sahibi olmaları sağlanacak. Sonuçların açıklanmasına ilişkin resmi açıklamanın ise ne zaman geleceği merak edilmeye başladı.

Personel Alımı Sonuçları

AFAD personel alımı sonuçlarının henüz açıklanmamış olması başvurularını yapan birçok adayı heyecanlandırmaya devam ediyor. 18 – 27 Kasım tarihleri arasından e – Devlet üzerinden başvurularını tamamlayan adayların başvurularının değerlendirilmesinin ardından sonuçların önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor. AFAD il müdürlüklerinde istihdam edilmesi hedeflenen 1749 sözleşmeli personel hakkında yayınlanacak resmi duyuruya göre başarılı olan adayların atamaları ilgili birimlere gerçekleştirilecek. Ancak başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ise henüz bilinmiyor.