Adana, Antalya, İzmir dikkat! Avrupa'dan ölümcül sıcak hava dalgası geliyor! Dereceler 40'ı geçecek

Son dönemde hava sıcaklıkları için peş peşe uyarılar gelmeye başladı. Yurdun kimi bölgesinde sel ve su baskınları tehdit oluştururken, kimi bölgelerinde ise sıcakların artacağı görüldü. İşte detaylar...

Adana, Antalya, İzmir dikkat! Avrupa'dan ölümcül sıcak hava dalgası geliyor! Dereceler 40'ı geçecek

Bu yaz hava sıcaklıkları bir düşüp bir yükselmesi ile sürekli olarak gündeme geldi. Kimi bölgelerde görülen ve sonucunda kimi zaman bir felakete yol açan sağanak yağışlar yurda hakim olurken, kimi bölgelerde de sıcaklıkların git gide artacağı öğrenildi. Özellikle son dönemde sağanak yağışların etkisini göstermesi sonucunda meydana gelen sel ve su baskınlarının sonucunda pek çok şehirde maddi kayıplar ve kimi zaman da can kaybı meydana gelmişti.

Bu kayıpların önüne geçebilmek için her ne kadar belediyeler ve İçişleri Bakanlığı tarafından çalışmalar yürütülse de kayıpların önüne geçilemedi. Yaz boyu özellikle Ankara, İstanbul gibi büyük şehirlerin sel ile başa çıkmaya çalışması gündemden düşmedi. Şu an ise meteoroloji tarafından yapılan açıklama ile birlikte bu havaların artık eskide kaldığı, sıcak havanın yurt genelinde etkisini göstereceği bildirildi.

ADANA, ANTALYA VE İZMİR DİKKAT!

Meteoroloji tarafından yapılan açıklama ile birlikte artık sıcak günlerin başlayacağı bildirildi. Yaza girildiği andan itibaren neredeyse tam olarak yazın geldiğini hissetmediğimi dile getiren vatandaşlar için bu defa sıcaklıkların tam anlamıyla etkisini göstereceği açıklandı.

Yurdun pek çok kesminde etkisini gösterecek olan bu sıcaklıkların özellikle de tatil bölgelerinde etkili olacğı açıklandı. Meteoroloji tarafından yapılan bu açıklama ile birlikte özellikle de Antalya, İzmir ve Adana'da yaşayan vatandaşlar uyarıldı.

AVRUPA'DAN ÖLÜMCÜL SICAK HAVA DALGASI GELİYOR

Avrupa'yı etkisi altına alan ve oradan da Türkiye'ye doğru ilerlediği öğrenilen kavurucu ve öldürücü olarak bilinen sıcak hava dalgasının pek çok şehirde etkisini göstererek hava sıcaklıklarının bir anda 42 dereceyi bulacağı ifade edildi.

Avrupa'da sıcaklıkların oldukça etkili olmasının yanı sıra Türkiye'ye de ulaşacak olan bu sıcağın Avrupa'daki kadar etkili olmayacağı öğrenildi. Avrupa'da sıcaklıklar nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı git gide artarken, Türkiye'de de her ne kadar bu derece sıcaklıklar etkili olmasa dahi Marmara, Ege ve Akdeniz bölgelerine uyarılar yapıldı.