Adalet Bakanlığı duyurdu: Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğüne kadrolu personel alımı yapılacak!

2021 yılının bitmesi ile beraber, yeni dönem içerisinde kamu kurum ve kuruluşlarında açılacak olan kadrolara ilişkin ilanları yakından takip eden vatandaşa, Adalet Bakanlığına bağlı olan Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünden sevindiren haber! İşte ilanın ayrıntıları…

Adalet Bakanlığı duyurdu: Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğüne kadrolu personel alımı yapılacak!

Kariyer planını kamu kurum ve kuruluşlarında ki kadrolar dahilinde planlayan adaylara müjdeli haber Adalet Bakanlığı yönetiminde olan Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünden geldi. Müdürlük 2022 yılı itibari ile çeşitli kadrolarda toplamda 152 kişinin istihdam edileceğini duyurdu!

Alım Yapılacak Olan Bölümler Belli Oldu!

2022 yılı itibari ile devlet kadrolarında istihdam edilecek olan vatandaşları sevindiren ilk haber Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünden geldi. Müdürlük yeni dönem itibari ile çeşitli bölümlerde kadrolu personel alımının yapılacağını duyurdu. Müdürlük, personel alımlarının gerçekleştirileceği bölümleri şu şekilde belirledi:

• Mühendis
• Veteriner
• Psikolog

Hangi Bölümden Kaç Kişi İstihdam Edilecek?

Ceza ve Tevkifevleri Müdürlüğünün 2022 yılının ilk haftasının ilk gününde duyurmuş olduğu personel alımı ilanında, alımların hangi bölümlere yapılacağı duyuruldu. Müdürlük alım yapılacak olan bölümlerde kaç kişinin istihdam edileceğini de açıkladı. Buna göre ilgili bölümler ve bölümlerde istihdam edilecek kişi sayıları şu şekilde belirlendi:

• Kadrolu Psikolog: 140 kişi
• Kadrolu Mühendis: 5
• Kadrolu Veteriner: 7

Müdürlük ilgili mühendislik kadrosu için başvuru yapacak olan adayların deri, inşaat ya da gıda mühendisi mezunu olması gerektiğine dair özel şartları da duyurdu.

Kadrolara Başvuru Şekli ve Başvuru Tarihleri

Adalet Bakanlığının yönetiminde olan ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünün yeni dönem itibari ile alım yapacağını duyurduğu kadrolara nasıl başvuru yapılacağını merak eden vatandaşlar, konu ile ilgili araştırmalara yapmaya başladı. Müdürlük, yayınlamış olduğu ilanda bu konuya bir açıklık getirerek, adayların merakını giderdi.

Mühendis, veteriner ya da psikolog kadrolarına dahil olmak isteyen adaylar, 3 Ocak 2022 tarihi itibari ile ilgili ilana başvuru yapabilecek. Adayların ilanlara son başvurusu ise 17 Ocak 2022 tarihinde kabul edilecek. Adaylar ilgili ilanlara e-devlet üzerinden başvuru yapabilecek ve bu platform dışındaki başvuru yöntemleri kabul edilmeyecek.