Adalet Bakanlığı 919 Hizmetli Alımı 2022 Başvuruları Başladı: Kimler Başvurabilir?

Adalet Bakanlığı 919 hizmetli alımı 2022 başvuruları başladı. Alınacak personeller Adalet Bakanlığı bünyesinde farklı birimlerde görevlendirilecek. Başvuru şartları açıklandı.

Adalet Bakanlığı 919 Hizmetli Alımı 2022 Başvuruları Başladı: Kimler Başvurabilir?

Adalet Bakanlığı 2022 sözleşmeli personel alımı kapsamında 870 adliyelere, 31 bakanlık merkezine ve 18 personel eğitim merkezlerine olmak üzere 919 hizmetli alımı yapacak. Sınava başvuru yapabilmek için adayların 2020 yılında yapılan KPSS'den en az 70 puan almış olmaları isteniyor. Ayrıca ilana en az lise mezunu adaylar başvuru yapabilecek.

HİZMETLİ ALINACAK BİRİMLER

Adliyelere 870 kişi

Bakanlık Merkezine 31 kişi

Personel Eğitim Merkezlerine 18 kişi

BAŞVURU ŞARTLARI

İlana başvurularda diğer tüm pozisyonlarda olduğu gibi Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, güvenlik soruşturması ile arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak, erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak, görevini devamlı yapmasına engel sağlık sorunu olmamak genel şartları isteniyor. Bu şartların yanı sıra hizmetli alımı için istenen özel şartlar; en az lise mezunu olmak, 35 yaşını bitirmemiş olmak.

BAŞVURULAR BAŞLADI

Başvurular 1 Mart 2022 tarihinde başladı ve 17 Mart 2022 tarihinde saat 23:59:59’da sona erecek. Adaylar başvurularını e-Devlet üzerinden Adalet Bakanlığı Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresinden e-Devlet şifresi ile yapacak. Bunun dışında başvurular kabul edilmeyecek.

Başvuru sonuçları Bakanlığın internet sitesi www.adalet.gov.tr ilan edilecek. Ayrıca, adaylar Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr internet sitesinde başvuru sonuçlarına erişim sağlayabilecek.