Adalet Bakanlığı 2022 Personel Alımı Sınav Başvuruları Başlıyor!

Yeni dönemin gelmesi ile birlikte ilana çıkan Adalet Bakanlığı, kurum kadrolarında personel istihdamı yapılacağını duyurdu. İşte 2022 Adalet Bakanlığı personel alımı ilanına ilişkin haberin ayrıntıları…

Adalet Bakanlığı 2022 Personel Alımı Sınav Başvuruları Başlıyor!

2022 yılının gelmesi birlikte çeşitli sebeplerden ötürü yeni dönem kadrolarında personel açığı olduğunu tespit eden kurumlar, arka arkaya personel alımı ilanlarını yayınlamaya başladılar. Konu ile ilgili olarak ilana çıkan kurumlardan biri de Adalet Bakanlığı oldu. Bakanlık, icra memuru kadrosunda istihdam edeceği personeller için sınav giriş şartlarını yayınladı.

Adalet Bakanlığı 2022 Personel Alımı İlanı

Kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilmenin hayalini kuran vatandaşları sevindirecek olan kamu ilanları yayınlanmaya devam ederken, Adalet Bakanlığından konu ile ilgili yeni bir duyuru geldi. 2021 yılının sonlarına doğru yayınlamış olduğu ilan ile yeni dönemde icra memuru kadrosuna personel alımı yapacağını duyuran Adalet Bakanlığı, yeni dönem ilanı için başvuruların alınmaya başlanacağını belirtti.

Adalet Bakanlığı icra müdürü ve icra müdür yardımcısı kadrolarına toplamda 550 personelin alınacağını ve ilgili ilana başvuru yapacak olan adayların, kurum sınavına tabii tutulacağını açıkladı.

Adalet Bakanlığı 2022 Personel Alımı Sınavı Başvuru Şartları

Adalet Bakanlığı 2022 Personel Alımı Sınav Başvuruları Başlıyor! - Resim : 1

Adalet Bakanlığının icra memuru kadrosunda istihdam edilmek isteyen adaylar için ilan başvuru şartları yayınlandı. Buna göre ilgili pozisyonda görev almak isteyen adaylar tarafından sağlanması gereken başvuru şartları şu şekilde belirlendi:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • 35 yaşını doldurmamış olmak
  • Üniversitelerin hukuk ya da adalet bölümlerinden birinden mezun olmuş olmak
  • Herhangi bir suça karışmamış olmak
  • İlgili pozisyonlar için belirlenmiş olan özel şartları sağlıyor olmak
  • İlgili pozisyonlar için yapılmış olan görev tanımını sekteye uğratabilecek devamlı bir sağlık sorununa sahip olmamak
  • Erkek adaylar için askerlik ile bir ilişiği bulunmamak (Tecil, muafiyet veya terhis)

Adalet Bakanlığı 2022 Personel Alımı Sınavı Başvuru Detayları

Adalet Bakanlığının ilgili kadrolarında görevlendirilmek isteyen adayların başvuruları, 16-23 Şubat aralığında kabul edilecektir. Aday başvuruları, ÖSYM’nin resmi internet sitesi aracılığı ile yapılacaktır. İlgili sınav başvuru tarihlerini kaçırmış olan adaylar için geç başvuru tarihi ise 2 Mart olarak belirlenmiştir.