Adalet Bakanlığı 200 Personel Alacağını Duyurdu! Pedagog, Sosyal Çalışmacı ve Psikolog Olmak Üzere Birçok Kadroda Alım!

Adalet Bakanlığı bünyesinde birçok farklı kadroda istihdam edilmek üzere 200 personel alımı yapılacağı duyuruldu. İşte başvuru şartları ve detaylar…

Adalet Bakanlığı 200 Personel Alacağını Duyurdu! Pedagog, Sosyal Çalışmacı ve Psikolog Olmak Üzere Birçok Kadroda Alım!

Adalet Bakanlığı tarafından personel alımına ilişkin detaylar Resmi Gazete’de yayımlandı. Adalet Bakanlığı Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Müdürlükleri bünyesinde istihdam edilmek üzere, sözlü sınavla 200 personel alımı yapılacak.

Toplamda 200 yeni kamu personelinin Adalet Bakanlığı ilgili birimlerinde istihdam edilmesine ilişkin yayımlanan resmi ilan metninde ise psikolog, pedagog ve sosyal çalışması gibi kadrolarda alım yapılacağı ifade ediliyor. Son başvuruların Aralık 2021’de alınarak adayların atamaları başvuru sürecinin tamamlanması ile yapılacak.

Adalet Bakanlığı Hangi Kadrolarda Personel Alacak?

Adalet Bakanlığı Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Müdürlükleri bünyesinde istihdam edilmek üzere 200 personel alınacak. Resmi Gazete’de yayımlanan personel alım ilanına göre: 50 psikolog, 30 pedagog ve 120 sosyal çalışmacı olmak üzere toplamda 200 kişi istihdam edilecek. Her bir kadro için ayrı ayrı başvuru şartları aranmaktadır. Adayların bu başvuru şartlarına göre başvurularını ilgili tarihler içinde yapması gerekecektir.

Adalet Bakanlığı bünyesinde yer alan ilanlara başvuru yapmak için adayların e – Devlet üzerinden ‘’Kariyer Kapısı’’ aracılığıyla Adalet Bakanlığı sayfasına ve güncel personel alım ilanları sayfasına giriş yapması yeterli olacaktır.

Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

13 Aralık – 27 Aralık 2021 tarihleri arasında Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanana personel alım ilanına başvuru şartlarını taşıyan tüm adayların başvuru yapması sağlanacak. Başvurular e – Devlet üzerinden Adalet Bakanlığı Kariyer Kapısı – Kamu İşe Alım sayfası üzerinden yapılabilecek. Yeni yıla az bir süre kala birçok farklı kamu kurum ve kuruluşlarından gelen 2021 yılının son personel alım ilanlarına vatandaşların ilgisi ise bir hayli yoğun.

13 Aralık’ta başlayarak 27 Aralık 2021 tarihine kadar devam edecek başvurular sırasında adayların alım yapılacak güncel ilanlara başvurularını online olarak yapmaları gerekmektedir. Online ortam üzerinden aranan şartları taşıyan adayların başvurularını yapmalarının ardından değerlendirme sonuçlarına göre mülakat ve diğer atama süreçleri yürütülecektir.