A1 A2 B C D ve F ehliyeti olanlar! Binlerce şoför sürücü alınacak duyurular bir bir geldi

Türkiye İş Kurumu üzerinden yüzlerce şoför ve sürücü alım ilanı yayımlandı. A1 A2 B C D ve F türünde ehliyeti olanlar için yayımlanan duyurularda yüksek maaşlı iş ilanları geldi. Bu alanda iş arayanlar için yayımlanan tüm duyuruları ve hangi kadrolarda alım yapacağını araştırdık.

A1 A2 B C D ve F ehliyeti olanlar! Binlerce şoför sürücü alınacak duyurular bir bir geldi

Ehliyeti olup iş arayanlar için İŞKUR üzerinden yüzlerce kişilik personel alım ilanları bulunuyor. Çalışmak isteyenler için yeni yayımlanan duyurularda çok sayıda şoför kadrosu bulunuyor. Şoför kadrolarında çalışacaklar için ehliyet türü önemli olurken maaş imkanları da firmalara göre değişiyor.

ÇOK YÜKSEK MAAŞLA ŞOFÖR ALIM İLANLARI

Türkiye'de asgari ücretin 5.500 TL olmasının ardından zorlu meslek gruplarında çalışanlar için ödenen ücretler de yükseldi. Özellikle uzun yol şoförleri, tır şoförleri, otobüs kaptanlar ve bu tür sürücü kadrolarında çalışacaklar için maaş imkanları çok üst seviyede bulunuyor.

HERGÜN YENİ BİR İLAN

Şoför kadrolarına başvuru yapacak olan vatandaşlar için güncel duyurulara bakıldığında bazı alanlarda sayısı 1000'e ulaşan ilanlar. İŞKUR'da ilan edilen bu duyurularda yer alan kontenjanları sizler için listeledik.

Özel sektörde sürücü şoför olarak çalışacaklar için hangi alanlarda en fazla alım ilanı var, kendi istedikleri kadroda duyuru var mı aşağıda yer alan listede öğrenebilirler. İşte kadro kontenjan bilgileriyle İŞKUR şoför alım ilanları.

KADRO KONTENJAN LİSTESİ

28 29 30 Temmuz tarihlerinde geçerli olan ve başvuruları alınacak olan İŞKUR şoför alım ilanlarında kadro kontenjan sayıları aşağıda listede yer aldığı gibi.

Arazöz Şoförü 3

Kamyon Şoförü 368

Kamyonet Şoförü 75

Kurtarıcı Araç Şoförü 1

Makam Şoförü 16

Minibüs Şoförü 20

Otobüs Kaptanı (Şoförü) 7

Servis Aracı Şoförü 78

Servis Şoförü (Okul) 10

Şehir İçi Toplu Taşıma Otobüs Şoförü 20

Şoför (Yolcu Taşıma) 200

Şoför-Yük Taşıma 864

Taksi Şoförü 4

Tır-Çekici Şoförü 266

Traktör Şoförü 18

Vidanjör Şoförü 2

Zırhlı Para Taşıma Araç Şoförü 1

ŞOFÖR KADROLARINDA ÇALIŞMAK İSTEYENLER İÇİN

Şoför kadrolarında çalışmak isteyenler başvurularını İŞKUR AÇIK İŞ İLANLARI sayfasından yapacaklar. İŞKUR için sisteme giriş yapacak olan vatandaşlar kadroya göre arama yapacaklar. Aramalar açık iş ilanları sayfasında sadece meslek yazılarak yapılacak.

Örneğin makam şoförü için arama yapacak olan bir kişi Açık İş İlanları sayfasında Meslek yazan yere Makam Şoförü yazacak diğer tüm alanlar boş bırakılacak bu şekilde tüm duyurulara ulaşılacak.