59 sözleşmeli personel alınacak: Mühendis, Tekniker, Güvenlik Görevlisi, Büro, Destek ve Sağlık Personeli

Bugün yayınlanan iş ilanında 59 kişilik sözleşmeli personel alınacağı duyuruldu. Bu haberin ardından ilanın detayları ve iş başvurusu oldukça merak edildi. İşte detaylar...

59 sözleşmeli personel alınacak: Mühendis, Tekniker, Güvenlik Görevlisi, Büro, Destek ve Sağlık Personeli

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi tarafından yayınlanan ilana göre 59 adet sözleşmeli personel alımı yapılacağı duyuruldu. Paylaşılan ilana göre kaç kişi istendiği, görev yerleri ve KPSS türleri gibi önemli alanların bilgisi de verildi. Personel alım ilanı için kimlerin başvuru yapabileceği gibi konular ise oldukça merak edildi. Üniversite tarafından paylaşılan ilanın detaylar şu şekilde verildi;

59 sözleşmeli personel alınacak: Mühendis, Tekniker, Güvenlik Görevlisi, Büro, Destek ve Sağlık Personeli - Resim : 1

59 sözleşmeli personel alınacak: Mühendis, Tekniker, Güvenlik Görevlisi, Büro, Destek ve Sağlık Personeli - Resim : 2

59 sözleşmeli personel alınacak: Mühendis, Tekniker, Güvenlik Görevlisi, Büro, Destek ve Sağlık Personeli - Resim : 3

PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Personel alımı için gerekli olan şartlar ilanın detaylarında şu şekilde verildi;

  1. Başvuru yapacak olan adayarın 1 Ocak 1992 ve sonrasında doğmuş olması gerekmektedir.
  2. Bazı tecrübe isteyen pozisyonlarda başvuran adayların çalıştıkları yerlerin belgelerini onaylı bir şekilde sunması gerekmektedir. Bu belgeler SGK tescil ve hizmet dökümü üzerinden internet sitesinden yapılmaktadır. Bu internet sitesine yükleme yapılması gerekmektedir.
  3. Başvuru yapacak olan adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşıyor olması gerekmektedir.
  4. Başvuru yapacak olan kişilerin kamudan herhangi bir nedenden dolayı ihraç edilmemesi gerekmektedir.
  5. Başvuru yapacak olan adayların “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”ın Yeniden İşe Alınma başlıklı Ek 1. Maddesinin (b) fıkrasına eklenen “Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.” hükmü gereğince başvuramama durumları olmaktadır. Bu hükme uygun olan kişiler atanmaya hak kazanamamaktadır.

PERSONEL ALIMI İÇİN BAŞVURU ŞEKLİ

Başvuru yapmak isteyen vatandaşların en geç 01.08.2022 saat 17.00'a kadar başvurularını tamamlamış olması gerekmektedir. KPSS sonuçlarının belge haline getirilerek istenilen diğer belgelerin de sunulması gerekmektedir.

İstenilen belgeler resmi internet sitesinde bulunduğu için bu belgeleri tam şekilde doldurarak internet sitesi üzerinden başvurular tamamlanmaktadır. Başvuruların tamamlanmasının ardından ise "başvuruları tamamla" butonundan başvuru kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

Başvuru sırasında gerekli olan belgelerde herhangi bir yanıltıcılık olduğu tespit edildiği anda yasal işlem başlatılmaktadır.