500 ve 1000 TL'lik banknotlar hakkında Bakan Nebati'den açıklama geldi! 500 TL'lik banknotlar basılacak mı?

Geçtiğimiz gün 500 ve 1000 TL'lik banknotların basılacağına ilişkin çıkan haberlere Bakan Nebati'den açıklama geldi. Gelen bu açıklama ile birlikte paraların aynı kalacağı açıklandı.

500 ve 1000 TL'lik banknotlar hakkında Bakan Nebati'den açıklama geldi! 500 TL'lik banknotlar basılacak mı?

Geçtiğimiz gün 500 ve 1000 TL'lik banknotların basılacağına dair bir iddia gündeme gelmişti. Bu iddiaların gündeme gelmesi ile birlikte pek çok kişi yeni paraların basılıp basılmayacağı konusunda merak edilenleri araştırmaya başladı. Bu araştırmalar sonucunda pek çok iddia bulunmasının ardından ise Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'den açıklama geldi.

YENİ BANKNOT İDDİASI!

Enflasyon değerleri ve doların yüklelişi ile birlikte Türk lirasının değer kaybetmeye başladığı bu günlerde, yeni paraların basılması için de çalışmalara başlandığı iddia edilmişti. Bu iddialar doğrultusunda 10 TL'lik madeni para ve 500, 1000 TL'lik de kağıt paraların basılacağı açıklandı.

Bu açıklamalarda alım gücünün son derece düştüğü bu günlerde bozuk paralarla hiçbir şey alınamadığı dile getirerek mevcut paraların değerinin kalmadığı iddia edilmişti. Bu iddiaları dile getiren Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Özkan Yalım,hazırlıkların dahi tamam olduğunu açıklayarak ekmeğin dahi 5 lira olduğu günlerde kuruşların da tedavülden kaldırılması gereltiğini şu sözler ile ifade etti.

ÇALIŞMALAR YAPILIYOR!

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Özkan Yalım çalışmaların başladığı konusunda, "Bir ekmeğin 4-5 liraya satıldığı ülkemizde 1.5-10 ve 25 kuruşların tedavülden kalkması gerekiyor. MB bu paraların tedavülden kalkması, yeni 500 ve 1000 liralık kağıt banknotların basılması, 2.5 lira, 5 lira ve 10 liranın demir para olması için çalışmalar yapıyor" şu sözler ile iddialarda bulundu.

BAKAN NEBATİ AÇIKLADI!

Dün düzenlenen basın toplantısı ile birlikte açıklamalarda bulunan Bakan Nebati bu iddialara da yanıt verdi. 500 ve 1000 TL değerinde basılacak olan banknotlar hakkında Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Özkan Yalım tarafından ortaya konulan bu iddialara; “Kesinlikle hiçbir şekilde bu yönde bir çalışmaya ihtiyaç da yok, paralar aynı şekilde kalacak” şeklinde yanıt verdi.

SONRAKİ HABER