500 TL ve 1000 TL'lik banknot için Serkan Tanyıldızı'ndan Prof. Dr. Özgür Demirtaş önerisi geldi!

Türkiye'de bugün sabah saatlerinde gündeme düşen şok gelişmelere göre yeni banknotların piyasaya sürüleceği öğrenildi. 500 TL ve 1000 TL'lik banknot için Serkan Tanyıldızı'ndan Prof. Dr. Özgür Demirtaş önerisi geldi!

500 TL ve 1000 TL'lik banknot için Serkan Tanyıldızı'ndan Prof. Dr. Özgür Demirtaş önerisi geldi!

500 TL ve 1000 TL'lik banknot için Serkan Tanyıldızı'ndan Prof. Dr. Özgür Demirtaş önerisi geldi! Türkiye'de bugün sabah saatlerinde gündeme düşen şok gelişmelere göre yeni banknotların piyasaya sürüleceği öğrenildi. Özellikle 2021 yılının son çeyreğinde başlayan faiz kararları sonrasında artan döviz Türkiye'de Ocak ayında patlak verecek enflasyonun habercisi olmuştu. Hayat pahalılığının her geçen gün arttığı yurt genelinde vatandaşlar ürün almakta zorlanırken daha önce de gündeme gelen 500 TL banknot önerileri bugün gündeme 500 ve 1000 TL banknotları ile birlikte bomba gibi düştü. Yaşanan gelişmelere göre 10 TL'nin madeni para olacağı ve 500 - 1000 TL gibi rakamlarda ise banknotlar yapılacağı söylenildi.

Sosyal medyada sabahtan beri yapılan bu tartışmalar sonrasında ise bir sosyal medya fenomeninin yaptığı paylaşım etkileşim rekoru kırmaya hazırlanıyor. Türkiye gündeminde Prof. Dr. Özgür Demirtaş yaptığı açıklamalar ve yayınladığı videolar ile sık sık gündeme gelirken bir takipçisinin paylaştığı o tweet gündeme geldi. Sosyal medya fenomeni Serkan Tanyıldızı'ndan 1000 TL'lik banknot için Prof. Dr. Özgür Demirtaş önerisi geldi. O fotoğraf ise sosyal medyada hızla yayılmaya başladı. İşte detaylar Kamu Gündemi adresinde yer alıyor.

500 TL'lik banknot için Özgür Demirtaş önerisi

Sosyal medya fenomeni Serkan Tanyıldızı, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi.

"500 TL’lik ve 1000 TL'lik banknotların tedavüle girecekse bir tanesinin üzerine Özgür Demirtaş hocamızın resmi olmalı! Harcadıkça “Neden verdiği nasihatleri dinlemediler?” deriz…"

1000 TL'lik banknot için Serkan Tanyıldızı'ndan Prof. Dr. Özgür Demirtaş önerisi geldi!

Yapılan bu paylaşıma kısa süre içerisinde rekor etkileşim gelirken ünlü ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş'ta yapılan paylaşımı alıntıladı. Yaptığı öngörüler ve tahminler ile Türkiye'de güven endeksi sıralamasında en üst sırada yer alan Özgür Demirtaş gündeme yön vermeye devam ediyor. Vatandaşları belirli konularda bilgilendiren ve uyarılar da bulunan Özgür Demirtaş'ın ekonomi bakanı olmasına yönelik çok fazla talep varken başarılı ekonomistin böyle bir planlamasının ve talebinin olmadığı daha önce de söyledikleri arasında yer almıştı.