50 kişilik ilan! Kadınlar üniversite büro memuru alacak İşte şartlar

Karabük Üniversitesi memur alımı yapacağını duyurdu. Kadın ve erkek adaylar için çeşitli memur kadroları açıklayan üniversite bazı bölümlerine sadece kadın adayların başvuru yapabileceği büro personeli alımı yapacağını duyurdu. Söz konusu ilan 50 kişilik olup başvurular KPSS puanıyla yapılacak.

50 kişilik ilan! Kadınlar üniversite büro memuru alacak İşte şartlar

Memur alımı için beklemede olan kadın ve erkek adaylar için Karabük Üniversitesi Rektörlüğü'nden ilan geldi. Kurum bazı kadrolarda personel açığı olduğunu, ilan edilen başvuru şartlarına haiz olan adaylardan bu kadrolar için istihdam sağlanacağını bildirdi. Üniversite yönetimi personel alımlarının kadroya göre sadece kadın veya kadın ile erkek adaylardan ortak olacağını da duyurdu.

Üniversite bünyesinde memur olmak isteyenler Karabük Üniversitesi Rektörlüğü ilanına başvurularını KPSS puan sıralaması esasına göre yapacaklar. 50 KPSS puanıyla başvurular kabul edilecek ancak istihdam için gerçekleştirilecek olan mülakat aşamasına çağrılacak olan kişiler en yüksek KPSS puanından başlanarak çağrılacak.

ÜNİVERSİTEYE MEMUR ALIMI

Karabük Üniversitesi Rektörlüğü duyurusunda toplam 50 memur alımı yapacağını ilan etti. Duyuruda Büro Memuru kadrosu ön planda olurken bu kadro dışında Mühendis, Tekniker, Teknisyen, Destek Personeli pozisyonlarında da personel alımları olacağı açıklandı.

Büro Memuru Kadrosu

Bu pozisyon için alımları bölümlere göre olacak. Kadın ve erkek adaylar "Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı ön lisans programından mezun olmak." şartıyla başvuru yapabilecekler. Sadece kadın adaylar için ise "Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik ön lisans programından mezun olmak." şartı yer alıyor. Diğer büro memuru kadroları ise hem kadın hem erkek adaylar için ortak olacak. Lise, önlisans ve lisans adaylar kılavuzunda bildirilen bölüm şartını sağlaması durumunda başvuruda bulunabilecekler.

Mühendis, Tekniker, Teknisyen, Destek Personeli Kadroları

Bu kadrolar için de Karabük Üniversitesinin belirlediği bölüm şartları sağlanmak zorunda. Bunun dışında ilanlar için mesleki deneyim şartları da olabilir. Ancak bu durum her alım için geçerli değil. Kılavuzda kadrolar tek tek incelenmeli ve başvurular bu şekilde yapılmalı.

BAŞVURU ŞARTLARI

Başvuru şartları konusunda da bilgilendirmelerin yer aldığı kılavuzda; ilana sadece Türk vatandaşların başvuru yapabilecekleri ilan edildi. Adayların KPSS puanlarının olması, ilan edilen kadrolar için ayrı ayrı bildirilen öğrenim şartlarının sağlanması, ve herhangi i bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı alınmıyor olması isteniyor. Kurum memur alımlarını 40 yaş şartı ile yapacak.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Başvurular 27 Haziran ile 14 Temmuz arasında yapılacak. İlan için başvuru yapacak adaylar talep edilen evrakları Kılavuzlar Mahallesi 413. Sokak No: 7 Merkez Karabük adresinde yer alan Karabük Üniversitesi Rektörlüğü, Personel Daire Başkanlığı, Demir Çelik Kampüsüne teslim edecekler.