50 bin, 60 bin, 75 bin TL'ye prefabrik ev var mı? 40, 55, 72 m2 tek katlı bahçe teraslı anahtar teslim daireler

Prefabrik ev fiyatları ne kadar oldu? En ucuz prefabrik konut fiyatı kaç TL? 1 odalı, 2+1, bahçeli teraslı bir katlı, villa tipli konutlar için ne kadar fiyat isteniyor? Arsasına arazisine bahçeli ev kurmak isteyenler için prefabrik ev fiyatlarını araştırdık.

50  bin, 60 bin, 75 bin TL'ye prefabrik ev var mı? 40, 55, 72 m2 tek katlı bahçe teraslı anahtar teslim daireler

Prefabrik ev almak, kurmak veya yaptırmak için ne kadar ücret ödemek gerekir? Yaz döneminde evi arsası bahçesi olan vatandaşlar prefabrik evlerin fiyatlarının hangi seviyelerde yer aldığını öğrenmek istiyorlar. Prefabrik evler için geçmiş yıllarda oluşan çok daha ucuz maliyetle ev fırsatlarının devam edip etmediğini araştıranlar için bizlerde bir tablo oluşturduk.

Prefabrik evler için istenilen fiyatları, m2 ve oda sayısı üzerinden tablo halinde hazırladık. İşte yaşamak için, yaz dönemi veya tatiller de kalmak için prefabrik ev alacakların cebinden çıkacak ortalama fiyatlar.

PREFABRİK EV FİYAT TABLOSU HAZİRAN 2022

Haziran ayında prefabrik ev almak isteyenler için fiyatlar çok değişken bir konumda. Dolar kuru fiyatların belirlenmesinde en önemli etmen olurken bunun dışında konut sektörünün yaşadığı sorunlar da fiyatlarda oluşan değişkenliğin artmasına neden oluyor. Genel olarak fiyat tablosu ise şu şekilde;

Sıfır Yeni ve Kaliteli Malzeme ile Hemen Teslim Fiyatlar

Aşağıda yer alan fiyatlar ortalama fiyat tablosudur. Fiyatlar firmadan firmaya değişiklik gösterir. Ayrıca firmalar ile yapılan görüşmeler sonunda ilan edilen fiyatlar üzerinden indirim imkanı da elde edilebilir. İlan edilen fiyatlar genel bilgi amacı verilmesi amacı taşımaktadır.

40 m2 2+1 prefabrik ev için ortalama fiyat 100 bin TL ile 105 bin TL arasında.

49-50 m2 prefabrik ev için firmalar 125 bin TL ile 130 bin TL arasında fiyat belirliyorlar.

M2'si 52 olan evler için bu rakam 140 bin TL'ye çıkabiliyor.

Bahçe teraslı 62 m2 prefabrik ev için 155 bin TL ortalama fiyat açıklanıyor.

68 m2 bir ev için ortalama 160 bin TL ile 175 bin TL arasında bir ödeme yapmak mümkün.

75 m2 bir ev için rakam 175 bin TL ile 189 bin TL arasında değişiyor.

100 m2 bir ev için ise 225 bin TL ile 250 bin TL arasında bir bedel ödemek gerekiyor.

İki katlı 100 m2 ev için ise 275 bin TL ile 325 bin TL arasında rakam veriliyor.

50 BİN TL'YE 60 BİN TL'YE PREFABRİK EV ALMAK MÜMKÜN

Haberimizin başında belirttiğimiz gibi vatandaşlar da 50 bin TL2ye 60 bin TL2ye 75 bin TL'ye prefabrik ev almak için plan yapıyorlar. Peki fiyatlar mümkün mü? Evet bu fiyatlar mümkün ancak ikinci elde.

Çeşitli internet sitelerinde kullanılmış ancak artık kullanılmayan ihtiyaç dışı kalan prefabrik evler için satılık ilanları yayımlanıyor. Bu ilanlar ile 50 bin TL'den başlayan fiyatlarla ev almak mümkün.

Ev alacaklar için en önemli etmenlerden birisi de nakliye ücreti. İkinci el ev alacakların tüm bu etmenleri göz önünde bulundurarak karar vermesi gerekiyor.